Młodzi filmowcy i plastycy.O dzwonach zatopionych w jeziorze Trzesiecko

  • Eliza Świtling
  • 2013-06-26 12:56:46
Młodzi filmowcy i plastycy.O dzwonach zatopionych w jeziorze Trzesiecko

Zespół „Akcja i animacja”, młodzi filmowcy ze Szczecinka, przecierają filmowy szlak. I nie jest to przecieranie bezowocne.

W miniony czwartek, 20 czerwca br., podczas ceremonii zamknięcia 6. Międzynarodowego Festiwalu Filmów dla Dzieci w Krakowie, został ogłoszony werdykt jury Otwartego Konkursu Filmów Amatorskich pod hasłem „Ogranicza mnie tylko wyobraźnia”, zorganizowanego w ramach Festiwalu.

Filmowcy z naszego miasta znaleźli się na liście laureatów Konkursu. Jury przyznało im dwie równorzędne Nagrody Specjalne Portalu Czasdzieci.pl, za animowane legendy: „O dzwonach zatopionych w jeziorze Trzesiecko” i „Płaczące dzwony”. Nagrody zostaną wręczone filmowym ekipom zespołu „Akcja Animacja”, w czasie uroczystego zakończenia roku szkolnego.

Również na lokalnym polu plastycznym w zorganizowanym przez Samorządową Agencję Promocji i Kultury w Szczecinku, Powiatowym Konkursie Plastycznym „Balony nad Szczecinkiem”, w dniu 22 czerwca br. Uczniowie z Zespołu Szkół Społecznych odebrali I nagrodę i wyróżnienie w kategorii klas IV-VI. Pracę, która uzyskała I nagrodę, o wymiarach 600x300 cm, namalowały uczennice klasy IV SSP: Iza Pożoga, Zuzia Dubiniec i Wiktoria Ogrodzińska oraz uczennice klasy V SSP: Julia Zabrocka, Ania Zabrocka, Julianna Chyl, Agata Aleksandrowicz, Hania Smukowska, Wiktoria Szczęśniak, Ola Stefaniak i Martyna Zięba. Autorami pracy, która zdobyła wyróżnienie, są uczniowie klasy VI SSP: Ola Froehlich, Ala Szmurło, Ola Perska, Pola Kwiatkowski i Maksymilian Kundera.

 

Legenda „O dzwonach zatopionych w jeziorze Trzesiecko” do obejrzenia pod tym linkiem -> http://youtu.be/reaWCWlXN3U.

Gratulujemy naszym młodym filmowcom i plastykom.

Galeria zdjęć do artykułu

Przeczytaj podobne wpisy

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: