Flaszka nie poleciała. Wystartował Festiwal balonowy

  • Anna Gliszczyńska
  • 2013-06-22 00:45:53
Flaszka nie poleciała. Wystartował Festiwal balonowy

Balonowe święto w Szczecinku rozpoczęte. Uczestnicy IV Polsko-Niemieckiego Festiwalu Balonowego O Memoriał Kurta Hummela wzbili się nad miasto.

 

Najpierw była krótka odprawa w kinie Wolność. Potem, od 19.00 na terenach OSiR pierwszy start.

 

Patrząc na ilość widów, balonowy Festiwal wzbudza wielkie emocje i skłania do wyjścia na spacer, szczególnie przy takiej pięknej pogodzie, jak w piątek.

 

Z płyty boiska raz po raz unosiły się w niebo kolorowe punkty. Były i premiery i niespodzianki. Po raz pierwszy w przestrzeń wzbił się balon Szczecinek. Na Festiwal przyjechały dwa balony o nietypowych kształtach. Pierwszy obrazuje Bramę Brandenburska, drugi butelkę piwa. Piwko jest znacznie większe, niż tradycyjny balon i przy niekorzystnym wietrze nie zdołało wzbić się w powietrze. Jak to określił jeden z panów – przecież mówiłem, że flaszki nie latają...

 

Wielka atrakcja pierwszego dnia był skok skoczka spadochronowego. Z dobrze znanego mieszkańcom Szczecinka balonu Luxembueg, wyskoczył skoczek ze spadochronem. Wieść niesie, że wylądował szczęśliwie Nad miastem latali też motolotniarze.

 

Co nas czeka w sobotę i niedzielę?

Szczegółowy rozkład jazdy IV Festiwalu znajdziecie na naszej stronie.

 

 

Galeria zdjęć do artykułu

Komentarze (1)

eko 2013-06-23 10:59

Gdzie te balony?Jedynie w sobotę wieczorem je było widać,niedziela rano nie było ich na naszym niebie.Z dużej chmury mały deszcz.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: