Strażacy na start

  • KW
  • 2013-06-17 13:51:54
Strażacy na start

W minioną sobotę, 15 czerwca, w Gwdzie Małej i Krosinie mogliśmy podziwiać zmagania strażaków nie tylko z poważną akcją pożarniczą, ale również z dobrą zabawą.

W Gwdzie Małej odbyły się kolejne już zawody strażackie. Wszystko rozpoczęło się od części oficjalnej. Były statuetki, medale i odznaczenia dla zasłużonych. Następnie drużyny strażackie biorące udział w imprezie rywalizowały w konkurencjach przygotowanych przez organizatorów. Dla najlepszych przewidziano puchary i nagrody. Zdrowej rywalizacji i dobrej zabawy nie brakowało.

W Krosinie natomiast, na terenie byłej Leśniczówki Łowieckiej odbyły się ćwiczenia Straży Pożarnej, w której udział wzięły OSP z Krosina, Grzmiącej i Starego Chwalimia oraz i JRG Szczecinek. Zmagania strażaków zakończyły się wspólnym obiadem przygotowanym przez debiutującą grupę uczestników szkoleń „Kucharz” organizowanym w ramach dwóch projektów: „Klub Integracji Społecznej w Gminie Grzmiąca” i „Certyfikowany Rzemieślnik – projekt aktywizacji zawodowej osób powyżej 50 roku życia z terenu powiatu szczecineckiego”. Nie zabrakło paniki, dymu, poszkodowanych i walczących z „pożarem” strażaków. Jednostki OSP dały z siebie wszystko. Atrakcji i wrażeń mieszkańcy Krosina tego dnia mieli pod dostatkiem. 

Działania strażackie bywają niebezpieczne i wymagają wiele wysiłku. Jednak strażacy potrafią nie tylko brać w nich czynny udział, ale i dobrze się bawić. Jak wyglądały zmagania strażaków? Więcej informacji i wrażeń z imprez w dzisiejszym programie za raz po Echach dnia.

Galeria zdjęć do artykułu

Komentarze (2)

Gośc 2013-06-17 16:01

Strażacy spisali się na medal... takie ćwiczenia powinny być organizowane częściej.

Dokładnie .... popieram ;) 2013-06-17 23:16

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: