Wybuch pyłu w Kronospanie

  • Anna Gliszczyńska
  • 2013-06-17 10:08:36
Wybuch pyłu w Kronospanie

W nocy z 15 na 16 czerwca, około godziny 24 doszło do niegroźnego wybuchu pyłu na systemie odpylania. Natychmiast zadziałał wewnętrzny automatyczny system przeciwpożarowy - instalacja tryskaczowa oraz zostały powiadomione jednostki Państwowej Straży Pożarnej. Na miejscu działali strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej Kronospan.

Działania strażaków opierały się w głównej mierze na likwidacji wtórnych zarzewi ognia. Pożar został bardzo szybko ugaszony, żaden pracownik firmy nie ucierpiał.

 

Usuwanie szkód zostanie połączone z planowanymi na poniedziałek pracami konserwatorskimi. Straty materialne szacowane są na kwotę około 40000 zł.

 

System przeciwpożarowy działający na terenie zakładu jest bardzo czuły, są pomieszczenia w których nie można nawet robić zdjęć z lampą błyskową, aby nie uruchomić systemu wykrywania i gaszenia iskier.W firmie działa Ochotnicza Straż Pożarna Kronospan, w której przez całą dobę pracuje w sumie 36 strażaków. Wszyscy strażacy przechodzą kursy OSP prowadzone przez Państwową Straż Pożarną.  

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: