41 kibiców Wielimia za kratkami. W niedzielę staną przed Sądem

  • Anna Gliszczyńska
  • 2013-06-16 01:51:34
 41 kibiców Wielimia za kratkami. W niedzielę staną przed Sądem

41 kibiców Wielimia w izbie zatrzymań, kilka samochodów z poprzebijanymi kołami. To wynik spotkania Wielimia Szczecinek z Mechanikiem Bobolice. Już w niedzielę kibice staną przed Sądem Rejonowym w Szczecinku.

W Bobolicach miejscowy Mechanik podejmował Wielim Szczecinek. Ten mecz, rozgrywany w ramach Koszalińskiej Klasy Okręgowej, przejdzie zapewne do historii i to wcale nie ze względu na poczynania piłkarzy. 

 

W związku z wydarzaniami na trybunach i zachowaniem kibiców ze Szczecinka, to co działo się na murawie zeszło na dalszy plan. Kibice Wielimia Szczecinek naruszyli zasady ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych. Interweniowaliśmy na na prośbę organizatora, kiedy ochrona przestała panować nad tym, co działo się na stadionie – informuje nas st. sierż Monika Kosiec z Zespołu Praswoego KMP w Koszalinie. Kibice zaczęli przeskakiwać barierki wyznaczające ich sektor i prawdopodobnie chcieli równiez wedrzec sie na murawę. Wśród 41 kibiców było 4 nieletnich. W sobotę zostali oni przesłuchani w obecności opiekunów prawnych i odesłani do domów. Ich sprawą zajmie się Sąd dla nieletnich – dodaje.

 

Pozostali kibice zostali rozwiezieni po izbach zatrzymań w całym powiecie koszalińskim, bo w Koszalinie nie ma takiej ilości miejsc. W niedzielę zostaną przewiezieni do Szczecinka, gdzie przed Sądem Rejonowym, w trybie przyspieszonym, odbędzie się rozprawa.

 

Mecz to również straty materialne. Na kilku kierowców ze Szczecinka czekały poprzebijane koła w ich samochodach. Auta przez noc będzie dozorowała policja.

 

W warstwie sportowej wydarzenia lepszy okazał się Wielim, który wygrał 1:0. Bramkę dla drużyny ze Szczecinka strzelił Paweł Jakimiec.

 

Komentarze (4)

Turban 2013-06-16 14:59

"Interliniowaliśmy na na prośbę organizatora" :)

Dzieciaku Turbanie 2013-06-17 12:49

"kiedy ochrona przestała panować nad tym, co działo się na stadionie"

Mieciu 2013-06-17 13:41

no i na tyle stac wielimowców zeby po siatkach poskakać ^^ ewentualnie pokrzyczeć i uciec...:D

łysy 2013-06-17 21:50

wielim forever

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: