Przez takich idiotów giną ludzie

  • Anna Gliszczyńska
  • 2013-06-03 14:50:31
Przez takich idiotów giną ludzie

Wygrał, wygrał. Jest najlepszy. Tymi słowami wyprzedzany kierowca skomentował poczynania pirata drogowego za kierownicą forda. Na filmie widać doskonale, jak nie prowadzić samochodu.

W terenie zabudowanym, na podwójnej linii ciągłej ford zjeżdża na lewy pas i zaczyna wyprzedzanie. Przed sobą ma trzy pojazdy. Pomimo znaków drogowych informujących o zbliżaniu się do zakrętu i skrzyżowania, przejścia dla pieszych czy ograniczenia prędkości do 40 km/h nie rezygnuje.


Cały czas jedzie lewym pasem. Wyprzedzanie trzeciego pojazdu kończy tuż przed skrzyżowaniem narażając innych użytkowników ruchu na poważne niebezpieczeństwo. Na szczęście z przeciwnej strony nikt nie nadjeżdża. Kila kilometrów dalej ponownie przekracza linię ciągłą i wyprzedza kolejne samochody. W pobliżu nie ma policyjnego patrolu, więc mężczyzna jest przekonany o swej bezkarności. Jednak za popełnione wykroczenia otrzymuje mandat i punkty karne.


Jego popisy zainstalowaną w samochodzie kamerą utrwalił jeden z wyprzedzanych w powiecie choszczeńskim, a materiał przekazał policjantom. (informacja, foto, film: podkom. Jakub Zaręba)

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: