Miał być koncert. Są policyjne zarzuty

  • Anna Gliszczyńska
  • 2013-06-03 10:57:27
Miał być koncert. Są policyjne zarzuty

Policjanci ze Szczecinka zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 18 i 20 lat, którzy kradnąc postanowili zarobić na wyjazd na koncert. Wartość przedmiotów, które padły ich łupem oszacowano na 500 złotych.

Młodzi ludzie postanowili jechać na koncert.  Jedyną przeszkodę w realizacji planu stanowił brak pieniędzy. Szybko wpadli na pomysł, jak zgromadzić potrzebną kwotę. Sprawa wydawała się prosta - ukraść kilka wartościowych rzeczy i szybko je spieniężyć. 


Najpierw upatrzyli sobie głośniki samochodowe w sklepie ze sprzętem RTV i AGD. Kolejnym celem, tym razem na zamówienie, były  klucze nasadowe konkretnej marki w jednej z hurtowni na terenie miasta. 


Pewnie wszystko poszłoby zgodnie z planem, gdyby nie szczecineccy policjanci, którzy pokrzyżowali szyki sprawcom kradzieży. Jeden z mężczyzn, w swoim telefonie, miał zdjęcia kluczy, które zostały skradzione, co tylko ułatwiło sprawę funkcjonariuszom.


Obaj mężczyźni zostali przesłuchani. Każdy z nich usłyszał zarzuty za kradzież, teraz zgodnie z kodeksem karnym grozi im nawet do 5 lat pozbawienia wolności.
(informacja: st. sierż. Anna Matys, rzecznik KPP Szczecinek)

Komentarze (2)

Blondi 2013-06-04 11:53

5 lat za kradzież za 500 zł .. Szczecinek .. jesteście jedną wielką porażką życiową ..

STFU 2013-06-07 17:11

"Blondi" jak widać nie umiesz czytać ze zrozumieniem, kradzież owa ma "widełki" tak więc nie muszą dostać 5lat, jest napisane DO. :) mimo to jestem za tym, aby nawet najmniejsze kradzieże karać największa karą, nie będzie złodziejstwa. :)

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: