Padało, wiało, łamało drzewa. I znowu popsuje nam plany

  • Anna Gliszczyńska
  • 2013-06-01 14:54:07
Padało, wiało, łamało drzewa. I znowu popsuje nam plany

Wiało, padało, łamało drzewa i na tym nie koniec. Meteorolodzy wydali kolejne ostrzeżenie przed burzami z gradem. Tym razem do północy 1 czerwca.

Wczorajszej burzy nie wytrzymała okazała lipa przy ulicy 3 maja w Szczecinku. Rosła około 50 – 60- lat obok kościoła parafii pod wezwaniem NNMP. I runęła na parking pod wpływem wiatru i deszczu. Na szczęście nikomu i niczemu nic się nie stało.

 

Również na popołudnie i noc 1 czerwca wydano ostrzeżenie przez deszczem, gradem i wiatrem. I nie jest to dobra wiadomość dla wszystkich, którzy zaplanowali popołudnia na festynach, wycieczkach i innych atrakcjach na świetżym powietrzu, których nie brak z okazji Dnia Dziecka. 

 

Komunikat Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego:

Państwowy Instytut Badawczy Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich – Zespół w Szczecinie, Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego ostrzega przed możliwością wystąpienia  na  obszarze województwa zachodniopomorskiego od godz. 15:00 dnia 01.06.2013 do godz. 24:00 dnia 01.06.2013. burz lokalnie z opadami gradu podczas których opady deszczu wyniosą lokalnie  do 25 mm, , a wiatr osiągnie  w porywach  do 70 km/h.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska 80%.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: