Gawex Media przeciw wykluczeniu cyfrowemu

  • Anna Gliszczyńska
  • 2013-05-29 11:48:13
Gawex Media przeciw wykluczeniu cyfrowemu

Już o godzinie 13:00 w studiu Telewizji Gawex, Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego, Andrzej Jakubowski i Prezes Zarządu Gawex Media Zbigniew Gawroński, podpiszą umowę na realizację projektu, dzięki któremu mieszkańcy naszego regionu, którzy do tej pory nie mieli dostępu do Internetu, otrzymają nowoczesne okno na świat.

Projekt nosi nazwę: Wzrost atrakcyjności Województwa Zachodniopomorskiego poprzez budowę regionalnej szerokopasmowej sieci szkieletowej oraz węzłów dostępu do sieci dystrybucyjnej poprzez Gawex Media sp. z o.o.

Projekt realizowany przez Gawex Media sp. z o.o. w ramach Działania 3.1 Infrastruktura społeczeństwa informacyjnego Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007 - 2013.

Całkowita wartość projektu: 14 785 608, 60 zł
Kwota dofinansowania: 7 758 258, 60 zł
    

Projekt polega na zaprojektowaniu i wybudowaniu regionalnej sieci telekomunikacyjnej w oparciu o medium światłowodowe. Sieć taka umożliwi uruchomienie usług szerokopasmowych w rejonach o wysokim stopniu wykluczenia cyfrowego, oznaczonych jako białe plamy na mapach Urzędu Komunikacji Elektronicznej. 

 

Celem strategicznym jest budowa infrastruktury umożliwiającej dołączenie lokalnych operatorów telekomunikacyjnych do węzłów magistralnych i dystrybucyjnych sieci szkieletowej. Dostęp do sieci będą mogły uzyskać wszystkie zainteresowane podmioty zarówno publiczne, jak i prywatne. Celem projektu jest upowszechnienie dostępu do Internetu szerokopasmowego na terenach wykluczonych cyfrowo. 

 

W ramach zadania powstanie 28 punktów dystrybucyjnych, od których możliwa będzie budowa sieci rozdzielczych i abonenckich. Projekt będzie realizowany na terenie miasta i gminy Szczecinek, miasta Koszalin oraz gmin: Borne Sulinowo, Barwice, Grzmiąca, Bobolice, Manowo. Możliwość dostępu do najnowocześniejszych rozwiązań telekomunikacyjnych uzyskają mieszkańcy następujących miejscowości: Rosnowo, Manowo, Bonin, Czechy, Głodowa, Dobrociechy, Świelino, Krępa, Wielawino, Gdaniec, Piaski, Łęknica, Stary Chwalim, Kiełpino, Krągi, Łubowo, Świątki, Sitno, Turowo, Dziki. 

Będzie to jedna z najnowocześniejszych sieci szerokopasmowych w Polsce. Nasz region był do tej pory pozbawiony tego typu sieci. Dzięki realizacji projektu wpłyniemy na rozwój małych i średnich przedsiębiorstw, które chcą opierać swój rozwój na najnowocześniejszych technologiach teleinformatycznych na europejskim poziomie, korzystając z Internetu, jako narzędzia niwelującego znaczenie czasu i odległości w prowadzeniu działalności gospodarczej. Nasza inwestycja, jako element otwarcia na świat, przyczyni się również do podniesienia poziomu i jakości życia mieszkańców pozbawionych, do tej pory, dostępu do najnowocześniejszych rozwiązań teleinformatycznych.

 

Galeria zdjęć do artykułu

Komentarze (3)

Transfer 2013-05-29 12:45

Hmmm dziwna sprawa swego czasu na sesji rady miasta upadł projekt Wrota Parsęty 3, dziwna sprawa ...

jaceek!!! 2013-05-29 16:26

aż mnie zatkało jak to przeczytałem.. Wiedziałem, że Gawex jest nowoczesny ale żeby taką forsę na światłowody pakowac w nasz region. no no.. Na takim zadupiu mamy taką ambitną firmę. Brawo za odwagę i życzę powodzenia.

teges 2013-05-29 22:44

taa Transfer, bardzo dziwne. wszyscy zostali przekupieni, niewygodne osoby uciszone a świadkowie zlikwidowani. Zadowolony?

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: