III Szczecinecki Marsz dla Życia i Rodziny. Już 26 maja

  • Anna Gliszczyńska
  • 2013-05-23 13:29:33
III Szczecinecki Marsz dla Życia i Rodziny. Już 26 maja

W niedzielę, 26 maja, razem z ponad setką polskich miast, wyruszy III SZCZECINECKI MARSZ DLA ŻYCIA I RODZINY. W tym roku pod hasłem – KIERUNEK: RODZINA.

Rozpoczęcie – 11.00 - Msza Święta w kościele Ducha Świętego. 

Wymarsz spod kościoła Ducha Świętego o godzinie 12.00. 

Trasa: Piłsudskiego, Mickiewicza, 3 Maja, Powstańców Wlkp., Wyścigowa, 9 maja, Bohaterów Warszawy, Ks. Elżbiety. Finał w Parku Miejskim w Ogrodzie Różanym. Tu zabawy, konkursy i atrakcje dla uczestników w każdym wieku. 

Kilka słów o MARSZACH
Marsze są przede wszystkim świętem rodzin – stanowią okazję do tego, by publicznie manifestować radość z posiadania rodziny, by spotkać osoby, które cenią te same wartości i zarażać innych swoim szczęściem.
Masze są również po to, by zwracać uwagę opinii publicznej i władz – zarówno tych lokalnych jak i ogólnopolskich – na sytuację rodziny. Z uwagi na fakt, że rodzina jest instytucją szczególną i niezastępowalną musi cieszyć się odpowiednim prestiżem - podkreślają twórcy ruchu marszowego.

Na dwa dni przed Marszem na ogólnopolskiej mapie znajduje się 106 miast. 26 maja ulicami wszystkich największych miast przejdą ludzie, którym bliskie jest tegoroczne hasło – KIERUNEK: RODZINA.

 

Przeczytaj podobne wpisy

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: