Śmiertelny wypadek na krajowej 20. Droga Szczecinek - Czaplinek zablokowana!

  • Anna Gliszczyńska
  • 2013-05-22 13:13:06
Śmiertelny wypadek na krajowej 20. Droga Szczecinek - Czaplinek zablokowana!

Tragiczny wypadek na drodze krajowej numer 20 w okolicach Łubowa. Czołowo zderzyły się Volkswagen Bora i ciężarowe Iveco. Kierowca Volkswagena nie żyje.

W okolicach miejscowości Łubowo, na skrzyżowaniu do miejscowości Rakowo, Volkswagen Bora zderzył się czołowo z ciężarowym Iveco.

Do wypadku doszło na łuku drogi. Z relacji kierowcy ciężarówki wynika, że kierujący Volkswagenem Bora ściął zakręt i wjechał wprost pod koła Iveco. Kierowca ciężarówki próbował uciekać na zewnętrzną krawędź jezdni, tak, że otarł się o barierkę. Jednak nie udało się uniknąć zderzenia. Kierowca Bory zginął.

Droga będzie zblokowana jeszcze kilka godzin – informuje nas mł. asp. Agnieszka Waszczyk, rzecznik KPP w Drawsku Pomorskim. 

Kierowcy jadący od strony Szczecinka kierowani są objazdem przez Rakowo i Komorze.

Od strony Czaplinka nie ma możliwości objazdu. 

Galeria zdjęć do artykułu

Komentarze (4)

Adi 2013-05-22 15:16

Od niepamiętnych lat co roku na drodze nr 20 między Czaplinkiem a Łubowem giną ludzie w wypadkach .Czy temu niemożna zaradzić ?A może by tak więcej kontroli radarowej na tym odcinku .Jadąc często do Szczecinka jeszcze nigdy nie napotkałem policyjnego patrolu drogówki . A na drodze do Łubowa tuż za Czaplinkiem długa prosta w lesie ,spokój a kierowcy jadą jak na torze formuły ile fabryka dała.Ludzie opamiętajcie się w lesie najprędzej może dojść do wypadku bo zwierzyna nie umie czytać znaków.

GNet-Drawsko 2013-05-22 17:01

Kierowcy nie znają przepisów drogowych. A dlaczego tak szybko jadą? Bo chyba nudni. To jest chore! kierowco nauczcie się jeździć, a nie szybka jazda i idźcie do lekarza.

AntyPO 2013-05-22 22:02

Do Adi. Ja też tamtędy jeżdżę, nawet dzisiaj najechałem na ten wypadek, ale nie widziałem żeby tam ktoś szalał ponad przeciętnie. Miejscowi kierowcy wiedzą że nie można tam za szybko jeździć bo jest dużo zwierzyny. Jedno trzeba przyznać że straż biznesowa z Bornego zamiast ustawiać się w miejscach niebezpiecznych chowają radar za płotem w Łubowie, lub w krzakach w Krągach. Nasza szczecinecka straż biznesowa nie jest lepsza chowa radar w jedynym zarośniętym drzewie koło Ekonomika. Co do samego wypadku nie osądzajcie jak nie wiedziecie jak było, ja też nie wiem z jaką prędkością jechał i dlaczego zjechał na sąsiedni pas, może zasłabł. Pokój jego duszy.

nikt 2013-05-23 21:51

Zawsze zastanawiałem się dlaczego śmierć tak rajcuje ludzi,patrzę na ilość wejść i chyba rozumiem rzymski lud upajający się śmiercią gladiatorów.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: