Czy zaleją nas asfaltowe leje?

  • Anna Gliszczyńska
  • 2013-05-21 16:22:09
Czy zaleją nas asfaltowe leje?

Wczoraj służby drogowe oznakowały niewielkie wgłębienie, które pojawiło się na samym środku ulicy Wyszyńskiego w Szczecinku. Dziś, po zrobieniu odkrywki, usunięto błąd wykonawczy, który był przyczyną powstania leja w drodze i wylano nowy asfalt.

Ulica Wyszyńskiego została kapitalnie wyremontowana dwa lata temu, dlatego ten niewielki lej postawił od razu na nogi zarządcę drogi. Okazało się, że przyczyną kłopotów był błąd wykonawczy. Ze studni przykrawężnikowej do studni w środku jezdni idzie tak zwany przykanalik – wyjaśnia Włodzimierz Fil, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg – i okazało się, że w ostatnim elemencie nie był on podłączony do tej studni – dodaje.

Usterka została usunięta, asfalt wylany i ruch w tym miejscu miasta odbywa się bez zakłóceń.

Jednak to nie jedyny drogowy lej w Szczecinku. Tuż obok siedziby Starostwa Powiatowego w Szczecinku, na skrzyżowaniu ulicy Warszawskiej z 28 lutego widać identyczne, jak na ulicy Wyszyńskiego wgłębienie. Kolejny lej w drodze. Tym razem to Miasto, jako zarządca drogi, a nie Powiat musi się wykazać refleksem i usunąć na razie niewielką usterkę.

Chyba, że asfaltowe leje mają stać się nowym symbolem Szczecinka...

Więcej o drogowych lejach w dzisiejszych Echach dnia – zapraszamy. 

Komentarze (1)

gość 2013-05-22 07:23

proponuję przyjść na ulicę Chełmińską, jeden lej zlikwidowany, a już jest następny przy garażach

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: