29. Festiwal Kultury Harcerskiej i Piosenki Turystycznej

  • Anna Gliszczyńska
  • 2013-05-21 15:56:01
29. Festiwal Kultury Harcerskiej i Piosenki Turystycznej

Już po raz dwudziesty dziewiąty Komenda Hufca ZHP w Szczecinku, zorganizowała Festiwal Kultury Harcerskiej i Piosenki Turystycznej. Z zaproszenia organizatora skorzystało 23 wykonawców, zarówno harcerzy, jak i młodzieży niezorganizowanej.

Wśród wykonawców znalazły się duety, zespoły wokalne i zastępy harcerskie, nie zabrakło oczywiście solistów. Nad przebiegiem imprezy czuwało profesjonalne jury, w skład którego weszły  panie Maria Kozakiewicz i Anna Kaja – nauczycielki Szkoły Muzycznej Yamaha ze Szczecinka oraz pan Janusz Kowalkowski, muzyk, kompozytor, poeta.


Każdy z wykonawców był zobowiązany do przygotowania dwóch utworów – piosenek harcerskich i turystycznych, musiał również znać utwór obowiązkowy, którym w tej edycji festiwalu była piosenka „Ogień”. 


Przed rozpoczęciem rywalizacji za wspieranie działań podejmowanych przez szczecineckich harcerzy, Złotą Honorowa Odznakę Rady Przyjaciół Harcerstwa, przyznaną przez Naczelnika ZHP, otrzymał burmistrz Jerzy Hardie Douglas. Srebrną odznakę otrzymała Joanna Jodłowska, członek zarządu firmy Kronospan. 


Później mikrofony oddane zostały młodym miłośnikom piosenki. Po trwających ponad trzy godziny występach, przyszedł czas na ich ocenę.

W kategorii solistów z największym uznaniem jury spotkała się Roksana Gago, reprezentująca Szkołę Podstawową w Piaskach. Dwa równorzędne drugie miejsca przypadły Aleksandrze Sokół (SP Mieszałki) i Emilii Bobryckiej (4 DH „Gryf”), zaś miejsce trzecie zajęła Patrycja Kowalska (SP Wierzchowo).

Wśród duetów najbardziej spodobali się jurorom bracia Damian i Marcin Jedlińscy ze Szkoły Podstawowej w Piaskach. Równorzędne drugie miejsca przypadły Adzie Płatosz i Alicji Maciorek z 21 DSH „Fregata” (Grzmiąca) oraz Aleksandrze Sokół i Amelii Morawskiej  (SP Mieszałki). Magda Kuczerka i Wiktoria Wolska  (również SP Mieszałki), zajęły w tej kategorii III miejsce.

W kategorii zespołów jury najwyżej oceniło „Leśne duszki” ze Szkoły Podstawowej w Piaskach. Drugie miejsce przypadło wspomaganej przez 3 osoby akompaniujące Adriannie Szulżyckiej z Gimnazjum nr 1 w Szczecinku, zaś trzecie zespołowi wokalnemu z Piasków.

W ostatniej z kategorii – zastępów i szóstek, jurorzy przyznali trzy równorzędne trzecie miejsca, które przypadły zastępom z 47 SDH „Pangea”, 21 DSH „Fregata” oraz zastępowi „Uśmiech” (SP Mieszałki).


Za najlepszego wykonawcę całego festiwalu, jurorzy uznali Paulinę Dudzińską  z 21 DSH „Fregata”(Grzmiąca), której wręczono główne trofeum imprezy – „Złoty Klucz”.


Każdy z wykonawców, którzy zajęli czołowe trzy miejsca w imprezie, wrócił  z festiwalu z pamiątkowa statuetką. Najlepsi otrzymali nagrody rzeczowe, każdy z uczestników pamiątkowa plakietkę. W oczekiwaniu na wyniki był czas na posiłek. Wszystko to dzięki wsparciu imprezy przez Starostwo Powiatowe i Urząd Miasta Szczecinek.

Kolejny, jubileuszowy XXX festiwal już za rok.
(informacja, foto: Komenda Hufca ZHP w Szczecinku)

Przeczytaj podobne wpisy

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: