Plaża, dzika plaża...

  • Redakcja TV Gawex
  • 2013-05-21 13:47:30
Plaża, dzika plaża...

Wypocząć na łonie natury lubi każdy. Każdy chciałby rozłożyć koc i urządzić piknik. Niestety, podobne pragnienia mają również ludzie, którzy nie wiedzą, do czego służą kosze na śmieci.

Maj to idealny miesiąc na wiosenny piknik. Sposobów na jego spędzenie jest dużo, ograniczeniem zazwyczaj jest tylko własna wyobraźnia. Przykładem niech będzie dzika plaża w dzielnicy Świątki w Szczecinku. Miejsce to z widokiem na jezioro Trzesiecko nadaje się do tego bardzo dobrze. Jednak osoby, które tam ostatnio przebywały korzystając z uroków natury, poczuły się niezbyt swobodnie. Butelki po mocniejszych napojach czy różnego rodzaju opakowania po jedzeniu, świadczą o tym, że piknik w tym miejscu był udany.

Pytanie tylko czy wszyscy muszą o tym wiedzieć. Śmieci znajdują się wszędzie, nawet w pniu drzewa, choć pojemniki na odpady stoją nieopodal. Jak widać osobom spędzającym tam czas nie było potrzeba ławek, stołów ani żadnej podobnej infrastruktury. Jak widać zadbano o to, aby nic się w tej kwestii nie zmieniło. Patrząc na te zdjęcia nasuwa się refleksja, czy będąc na jakiejkolwiek dzikiej plaży, należy zachowywać się stosownie do jej potocznej nazwy?

Galeria zdjęć do artykułu

Komentarze (3)

ykhm 2013-05-21 15:49

akurat w pobliżu 'ławek' śmietnika nie ma żadnego..

GNet-Drawsko 2013-05-21 22:03

Czy można pić alkoholu w publicznym miejscu? np. ławka w parku?

Markus 2013-05-21 23:42

Ale ktoś ma nogi i parę metrów te kilogramy mozna przenieść. Tylko brak chęci i łatwizna.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: