Słońce dla każdego? O prawnych problemach z fotowoltaiką

  • Irek Markanicz
  • 2013-05-17 15:21:35
Słońce dla każdego? O prawnych problemach z fotowoltaiką

Słońce dla każdego. Pod takim hasłem zorganizowano dziś drugie Europejskie Słoneczne Dni w Siemczynie. Wszytko po to, by jedyną gwiazdę naszego układu zacząć traktować jako źródło energii. Naturalniej i niedrogiej.

Jenak głównym tematem dzisiejszego spotkania nie były nowoczesne technologie fotowoltaiczne, tylko ograniczenia prawno-administracyjne. Cała branża związana z odnawialnymi źródłami energii czeka na ustawę. Politycy, co pewien czas zapewniają, że ustawa już wkrótce będzie, ale póki co, polska sytuacja prawna w tym zakresie jest nieunormowana.

Można, co prawda, spojrzeć na takie kraje jak Niemcy czy Hiszpania, gdzie fotowoltaika rozwinęła się do całkiem sporego przemysłu, ale można też mnożyć przykłady z drugiej strony. Na Ukrainie, Białorusi czy w Państwach Batyckich można już stosować nowoczesne rozwiązania, a w Polsce, nie.

Podczas dzisiejszego spotkania wypowiadali się między innymi Wicemarszałek Województwa Andrzej Jakubowski, Prezes WFOŚIGW w Szczecinie, Jacek Chrzanowski, profesor Aleksy Patryn z Politechniki Koszalińskiej oraz wiele innych osób związanych z odnawialnymi źródłami energii.

Głównym organizatorem było Henrykowskie Stowarzyszenie w Siemczynie.

Informacja już w dzisiejszych Echach dnia – zapraszamy. 

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: