UWAGA! Od 13.00 do 15.00 blokada DK 11 w Bobolicach

  • Anna Gliszczyńska
  • 2013-05-17 11:35:11
UWAGA! Od 13.00 do 15.00 blokada DK 11 w Bobolicach

W godzinach od 13.00 do 15.00 wystąpią utrudnienia w ruchu na DK 11 w Bobolicach. Mieszkańcy miasta będą blokowali drogę, by zwrócić uwagę na konieczność budowy dwóch rond w mieście. W sezonie przejazd przez Bobolice to po prostu horror.

Ruch nie będzie całkowicie zablokowany, ale na pewno utrudniony – informuje sierż. sztab. Magdalena Ulas z Zespołu Prasowego KMP w Koszalinie. 

Przez miasto Bobolice przebiegają centralnie dwie krzyżujące się drogi krajowe: DK 11 i DK 25, na których w okresie czerwiec-wrzesień tworzą się ogromne korki. Sięgają one kilkunastu kilometrów w każdą ze stron. Jest to bardzo uciążliwe zarówno dla mieszkańców miasta, jak i osób przejeżdżających przez Bobolice, a jadących w kierunku: Koszalina, Kołobrzegu, Poznania, Wrocławia i Katowic, Bydgoszczy oraz Warszawy.


Taki stan rzeczy wpływa na chaos komunikacyjny w całym naszym regionie, stan bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz jest blokadą rozwoju turystyki nie tylko w Bobolicach.

Dlaczego w Bobolicach potrzebne są ronda?
1. Krzyżują się dwa bardzo ważne ciągi komunikacyjne:
a) DK Nr 11 łącząca aglomerację śląską z Poznaniem i Kołobrzegiem;
DK nr 25 łącząca Pomorze Środkowe z aglomeracją: bydgoską, kalisko-ostrowską oraz wrocławską;
b) DW Nr 171 prowadząca do Czaplinka, Złocieńca, Bornego Sulinowa, Połczyna Zdroju, Wałcza, Stargardu Szczecińskiego i Drawska Pomorskiego;
DW Nr 205 prowadząca nad morze i do Darłowa.
2. Zatory drogowe DK 11 sięgają 20-40 km DK25 5- 7 km !!!
3. Na obu DK 11 i DK 25 bardzo duża liczba samochodów ciężarowych. Znacznie przekraczająca średnią dobową obliczaną dla kraju. Dodatkowo utrudnia ruch.
4. Wysoki poziom natężenia w ruchu drogowym przez całą dobę.
5. Chaos komunikacyjny. Zagrożone bezpieczeństwo. Zniecierpliwienie i nerwy kierowców.
6. Niezadowolenie społeczne wobec instytucji państwowych w tym przede wszystkim Ministra Transportu, GDDKiA oraz samorządu.
7. Blokada rozwoju turystycznego regionu, w tym gminy Bobolice.
8. Niekorzystny wpływ na ochronę środowiska naturalnego.
Każdy, kto chce zapoznać się z komunikacyjną zmorą Bobolic może wejść na specjalną stronę utworzoną przez Urząd Miasta – Odblokuj Bobolice
(informacje, foto: Odblokuj Bobolice)

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: