Młodzi europejczycy w Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego

  • Irek Markanicz
  • 2013-05-16 10:07:56
Młodzi europejczycy w Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego

Szczecinecka młodzież, która bierze udział w projekcie - Młodzi europejczycy - nie tylko interesuje się sprawami struktur Unii, ale również śledzi, w jaki sposób europejskie środki trafiają do naszego regionu. Wczoraj, by poszerzyć swoją wiedzę, wyprawiła się do Szczecina.

Do tej pory, ta zaangażowana politycznie młodzież sprawdzała, jak środki unijne wykorzystywane są przez szczecineckie lokalne samorządy – Urząd Miasta, Starostwo Powiatowe. Wczoraj tropem europejskich środków powędrowalła aż do Szczecina. W końcu gros unijnych pieniędzy trafia do nas poprzez Regionalny Program Operacyjny. To środki dystrybuowane właśnie przez  samorząd województwa. 


Głównym punktem wyjazdu była wizyta w Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego. Tam o szczegółach funkcjonowania tego szczebla samorządu mówili - przewodniczący, Marek Tałasiewicz oraz radny sejmiku, Adam Wyszomirski. Podczas spotkania Młodzi Europejczycy dowiedzieli się, jakie kompetencje ma Sejmik, Marszałek czy Wojewoda. Zresztą, bezpośrednio po spotkaniu szczecinecka młodzież wzięła udział w minikoknursie. Tu trzeba było wykazać się i refleksem i odpowiednią wiedzą. Najlepsi otrzymali nagrody.


Na koniec uczestnicy wyprawy i przewodnicy upamiętnili tę chwilę na wspólnym zdjęciu. 


Młodzież, która wybrała się do Szczecina była zadowolona, ponieważ wiedzę o funkcjonowaniu samorządu województwa mogła  zdobyć u źródła. 

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: