Na podwójnym gazie

  • Anna Gliszczyńska
  • 2013-05-13 13:48:52
Na podwójnym gazie

W miniony weekend policjanci z koszalińskiej komendy zatrzymali na drogach powiatu koszalińskiego 4 nietrzeźwych kierujących. Dwóch z nich było sprawcami kolizji, a jeden dodatkowo posiada zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Kierujący samochodem osobowym marki Hyundai jechał drogą krajową nr 6 z Koszalina do Sianowa. Nagle mężczyzna zjechał z lewego na prawy pas ruchu i otarł swoim pojazdem o bok jadącej w tym samym kierunku Toyoty. Kobieta, która kierowała Toyotą o zdarzeniu zawiadomiła policję. Na miejsce przyjechał patrol ruchu drogowego. Funkcjonariusze  poddali 41-latka badaniu na trzeźwość, okazało się , że kierujący ma  3 promile alkoholu w  organizmie.

Drugi z zatrzymanych przez mundurowych z drogówki, to kierujący samochodem ciężarowym z naczepą. Mężczyzna spowodował kolizję na terenie Koszalina. Badanie trzeźwości wykazało u 39-latka prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie. W trakcie kontroli okazało się , że kierował on samochodem pomimo obowiązującego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Dodatkowo, podczas prowadzonych na koszalińskich drogach kontroli, policjanci zatrzymali jeszcze dwóch kierujących na podwójnym gazie. 31-latek z gminy Bobolice, jechał motorowerem, drogą krajową nr 11, mając prawie 2 promile alkoholu w organizmie, natomiast 23-letni koszalinianin kierował samochodem marki Audi mając ponad pół promila alkoholu w organizmie. 

Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, a za złamanie zakazu sądowego - do 3 lat. Dodatkowo sprawcy kolizji odpowiedzą za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
(informacja: sierż. sztab. Magdalena Ulas, KMP Koszalin)

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: