Powietrze w naszym otoczeniu. Fluorowane gazy cieplarniane

  • Redakcja TV Gawex
  • 2013-05-13 13:20:53
Powietrze w naszym otoczeniu. Fluorowane gazy cieplarniane

Nadchodzi lato, czas, kiedy szukać będziemy pomieszczeń z klimatyzacją. Temu wynalazkowi cywilizacji, a dokładnie fluorowanym gazom cieplarnianym, poświęcona była dzisiejsza konferencja w Starostwie Powiatowym w Szczecinku.

Urządzenia chłodnicze i klimatyzacyjne stają się coraz popularniejsze. Jednak ich funkcjonowanie odbywa się kosztem klimatu. Podczas konferencji dyskutowano nad znajdującymi się w nich fluorowanymi gazami cieplarnianymi, w 2 głównych aspektach, teoretycznym, jak i praktycznym. 


Na spotkaniu, oprócz przedstawicieli, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska, oraz osób zainteresowanych omawianym tematem, obecny był, wiceminister środowiska, Stanisław Gawłowski. Odniósł się on do trwających obecnie prac nad ustawą, która wprowadziłaby na terenie kraju regulacje zmierzające do redukcji emisji fluorowanych gazów cieplarnianych, wymaganych przez Komisję Europejską.


Na specjalnie zwołanej dla mediów konferencji, minister odniósł się do trwających już kilka lat prac nad uchwaleniem stosownej ustawy.

Więcej w dzisiejszym serwisie Echa dnia - zapraszamy. 

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: