TANECZNYCH WSPOMNIEŃ CZAR

  • Irek Markanicz
  • 2013-05-10 21:58:34
TANECZNYCH WSPOMNIEŃ CZAR

Urodziny klubu można obchodzić na różne sposoby. 35 lat AIDY w fotografii i filmie.

Tancerze ze szczecineckiej AIDY przyzwyczaili nas do  zmagań w rytmie tanga i walca. Przede wszystkim w taki, turniejowy sposób, obchodzą 35-tą rocznicę powstania swojego klubu.

Tym razem było inaczej. AIDA zaprosiła i nas, i swoich przyjaciół, na wystawę fotografii. Na olbrzymich planszach, powstały kolaże obrazujące taneczny świat. Z jedej strony turnieje, a z drugiej próby, wyjazdy, chwile zwątpienia i momenty radości z wygranej. Wszystko to można oglądać w foyer kina Wolność.

Pomysłodawcą takiej prezentacji była oczywiście Katarzyna Balon, a w działaniach wsparła ją Jolanta Korsak-Kopterska. Na wystawie można też zobaczyć zdjęcia Szymona Cieślara, który fotograficznie utrwalił jeden ze szczecineckich turniejów tańca w 2004 roku. 

Dodatkową atrakcją przygotowaną przez organizatorów był 4-minutowy film, na który złożyły się ciekawe momenty z życia klubu, przede wszystkim sukcesy formacji Styl SAPiK, jakie były udziałem tańczącej młodzieży. Zakończeniem tej tanecznej podróży w czasie, była projekcja duńskiego filmu dokumentalnego Powrót mistrza tańca.

Galeria zdjęć do artykułu

Komentarze (1)

zaxs 2013-05-11 10:39

bo taniec łączy pokolenia

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: