Z Unią Europejską za pan brat

  • Anna Gliszczyńska
  • 2013-05-09 17:24:46
Z Unią Europejską za pan brat

Dzień Unii Europejskiej, czyli czwartek 9 maja, upłynął w Zespole Szkół im. Jana III Sobieskiego w Szczecinku barwnie, wesoło i atrakcyjnie. Szkolna brać już po raz drugi obchodziła to święto w ten sposób.

Młodzież klas III gimnazjum z własnej inicjatywy przygotowała, pod kierunkiem nauczycieli wiedzy o społeczeństwie, D. Wilkanowskiej i K. Królikowskiego prezentacje o krajach unijnych. Każda drużyna postarała się o barwy, elementy strojów i symbole narodowe, plakaty ukazujące historię, kulturę czy ciekawostki związane z danym państwem, a przede wszystkim tradycyjne potrawy. 

Chętni do degustacji, a tych nie brakowało, mogli posmakować pysznych ciast, różnych gatunków chleba, kolorowych sałatek i napojów. Do przekąsek dołączano ulotki z informacjami o członkach UE. Podczas przerw z głośników płynęła muzyka charakterystyczna dla naszych europejskich sąsiadów.


Trzecioklasiści i ich opiekunowie włożyli wiele pracy w przygotowanie tego dnia. Mogą mieć ogromną satysfakcję, gdyż uczniowie z klas młodszych żywo interesowali się prezentacjami, chętnie brali na pamiątkę ulotki i maleńkie flagi. Taki dzień jak dziś ma nie tylko poszerzyć wiedzę o krajach unijnych, ale zaszczepić w dzieciach tolerancję i szacunek wobec kultury innych narodów. (informacja, zdjęcia: Katarzyna Rybak, rzecznik prasowy szkoły) 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: