Derby Szczecinka dla Darzboru! Hałuszka bohaterem meczu!

• 2013-05-08 21:21:50

Dziś na Stadionie Miejskim w Szczecinku rozegrano piłkarskie derby. Wielim oraz Darzbór rozegrały zaległy mecz rundy wiosennej. Emocji nie zabrakło. Jednak Darzbór Szczecinek wygrał pewnie 2:0.

Początek nie zapowiadał większych emocji w dalszej części gry. Pierwsze kilkanaście minut było bardzo ostrożne w wykonaniu obu drużyn. Wzajemne "badanie" siebie, to najkrótsze podsumowanie tego, co działo się na początku meczu. W okolicach 20 minuty zawodnicy z Darzboru przystąpili do ataku. Najpierw po strzale Macieja Góry piłka trafia w poprzeczkę, jednak chwilę później bramkarz gospodarzy, po strzale Grzegorza Hałuszki, był już bez szans (piłka również odbiła się od poprzeczki, ale tym raz trafiła do bramki).

Po stracie gola zawodnicy Wielima ruszyli do ataku, jednak nie potrafili w poważny sposób zagrozić bramce przeciwnika. Blisko 30 minuty błąd popełniła defensywa Darzboru, jednak napastnik Wielima, Paweł Jakimiec nie wykorzystał sytuacji i po jego strzale piłka trafiła w słupek. Do końca piewszej połowy gra toczyła się głównie na środku boiska, gdzie obie strony starały się przejąć inicjatywę. Jednak żadna z akcji nie zagrażała bramce rywali.

Druga połowa meczu nie zaczęła się po myśli Wielimia, który tuż po przerwie mógł stracić drugiego gola, jednak słupek tym razem wybawi łgo z opresji. W dalszej części spotkania składna gra zawodników Darzboru oraz posiadanie przez większą część czasu piłki, pozwoliła im konstruować coraz to lepsze akcje. Ich zwieńczeniem był drugi gol Grzegorza Hałuszki w 78. minucie meczu. Do końca spotkania wynik już nie uległ zmianie i na tablicy pozostał wynik 0:2.

Na trybunach całe spotkanie oglądało ponad pół tysiąca osób. W większości byli to kibice Wielima. Kibice Darzboru, których zorganizowana grupa nie została wpuszczona na mecz (zgodnie z decyzją organizatorów, którzy argumentowali to troską o bezpieczeństwo) dzielnie dopingowali swoją drużynę zza płotu, od strony jeziora Trzesiecko. Policja oraz straż miejska nie odnotowała przed, w trakcie oraz po meczu żadnych większych incydentów. Mecz odbył się w spokojnej atmosferze.

Poniżej znajduje się obszerna relacja fotograficzna z dzisiejszeg,o lokalnego święta piłki nożnej. Relacja w jutrzejszym serwisie Echa dnia.