Pierwsze miejsca pracy w Klastrze Meblowym

  • Irek Markanicz
  • 2013-05-07 15:31:46
Pierwsze miejsca pracy w Klastrze Meblowym

Dziś odbyło się uroczyste uruchomienie produkcji, w ramach nowopowstającego Szczecineckiego Klastra Meblowego. W samo południe w regionie przybyły nowe miejsca pracy.

Wstępne plany były bardzo ambitne. Na terenie Jarpolu miały powstać dwie nowe hale , gdzie formatowano by płyty do wymiarów zamówionych przez producentów mebli. Tamta inwestycja, a dokładnie rzecz biorąc system ogrzewania nie spodobał się szczecineckim ekologom. Dlatego w Kronospanie uruchomiono plan B i wyremontowano istniejącą już halę. 


W tym miejscu zainstalowała się swarzędzka firma Stol-Tap. To ona zainwestowała ponad 1.700.000 złotych. Docelowo w cyklu trzyzmianowym będzie pracowało tu 25 pracowników. A jak podkreśla Piotr Sowa, nie będzie to ciężka praca, gdyż większość zadań jest zautomatyzowana. 


W procesie rekrutacji, który już się zakończył pracodawca dał zielone światło pracownikom ponad 45-letnim. Jak powiedział nam, to bardzo dobrzy pracownicy, którym warto zaufać. Są to ludzie doświadczeni, którzy potrafią docenić wartość pracy.
Dzisiejsza uroczystość to dopiero początek tworzenia szczecineckiego Klastra Meblowego. Jak zauważył burmistrz Jerzy harde Douglas, chciało by się, aby pojawił się inwestor, który zatrudni 1000, albo i 2000 pracowników. 


Główna idea Klastra jest taka, że poprzez lokalizację firm branży meblarskiej blisko Kronospanu, ograniczane są koszty transportu materiału. A to w konsekwencji może obniżyć cenę gotowego produktu. 


Płyty jakie będą formatowane w otwartej dziś inwestycji trafia do producentów w Europie Zachodniej i Skandynawii. 

Więcej w dzisiejszym serwisie Echa dnia - zapraszamy. 

Galeria zdjęć do artykułu

Komentarze (2)

Luzik 2013-05-08 16:30

Panowie w garniturach. Krawaty, koszule zapięte na ostatni guzik. A gospodarz...jeansy, koszulka i luz.

robol 2015-10-29 17:14

lekka praca to niech popracuje przez 8 godzin czy on wie co to mowil debi**e cala trojka

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: