Ponury bilans długiego weekendu

  • Anna Gliszczyńska
  • 2013-05-06 11:34:26
Ponury bilans długiego weekendu

Od początku długiego majowego tygodnia na drogach województwa zachodniopomorskiego doszło do 20 wypadków drogowych. Zginęły w nich 4 osoby, a 26 zostało rannych. Policjanci zatrzymali 283 nietrzeźwych kierujących.

W powiecie świdwińskim kierujący samochodem ciężarowym marki Fiat Ducato na prostym odcinku drogi, podczas wyprzedzania rowerzysty, zjechał na lewą stronę jezdni i zderzył się czołowo z jadącym z naprzeciwka samochodem marki VW Transporter. W wyniku tego wypadku kierowcy obu aut oraz pasażerowie odnieśli obrażenia.  Niestety, dwóch pasażerów VW Transportera, 74 i 79-latek zmarło.

Drugi poważny wypadek miał miejsce na drodze wojewódzkiej nr 144, za miejscowością Nowogard. Kierujący Renault Clio potrącił pieszego, który kucał na środku jezdni. 41–letni mężczyzna znajdował się obok stojącego na drodze pojazdu marki Audi 100. Kierująca Audi kobieta włączyła światła awaryjne i mijania. Światła te prawdopodobnie mogły oślepić kierującego pojazdem marki Renault. Niestety, w wyniku poniesionych obrażeń potrącony mężczyzna zmarł w szpitalu.

Kolejny tragiczny wypadek miał miejsce wczoraj wieczorem na drodze wojewódzkiej nr 163 pomiędzy miejscowościami Czaplinek, a Połczyn Zdrój. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący motocyklem 25- letni mężczyzna, na prostym odcinku drogi, podczas wyprzedzania samochodu ciężarowego prawdopodobnie wymusił pierwszeństwo przejazdu prawidłowo jadącemu swoim pasem ruchu Oplowi Corsa, po czym upadł na jezdnię i uderzył w samochód. W wyniku uderzenia motocykl został odrzucony na przeciwległy pas drogi i uderzył w samochód marki Hyundai Accent. Auto i motocykl spłonęły. Młody motocyklista zginął na miejscu wypadku.
(informacja: st.asp. Anna Gembala, KWP Szczecin)

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: