Majówka w kalendarzu, ofiary na drogach

  • Anna Gliszczyńska
  • 2013-05-02 23:15:00
Majówka w kalendarzu, ofiary na drogach

Tragiczny jest owoc pierwszych dni długiego weekendu na drogach. W samym zachodniopomorskiem zginęły dwie osoby, a 10 zostało rannych. Policjanci zatrzymali 140 nietrzeźwych kierujących.

Do najtragiczniejszego zdarzenia doszło przed godz. 14.00 na drodze publicznej nr 162 kierunek Świdwin – Wilczkowo. Według wstępnych ustaleń kierujący samochodem ciężarowym marki Fiat Ducato wykonując manewr wyprzedzania prawidłowo jadącego przed nim rowerzysty, zjechał na lewą stronę jezdni i uderzył czołowo w nadjeżdżający z naprzeciwka, jadący prawidłowo samochód marki VW Transporter.


W Ducato znajdował się tylko kierujący, natomiast VW jechał kierowca i 4 pasażerów. Wszyscy uczestnicy tego wypadku zostali przewiezieni do szpitali. W jego następstwie dwóch pasażerów Volkswagena w wieku 74 i 79 lat zmarło. Obaj kierujący pojazdami byli trzeźwi.


Od 27 kwietnia do 1 maja 2013 na drogach naszego województwa doszło do 8 wypadków drogowych, w których 10 osób zostało rannych a dwie poniosły śmierć. W tym okresie zachodniopomorscy policjanci zatrzymali 140 nietrzeźwych kierujących (74 rowerzystów i 66 kierowców).


W całej Polsce doszło do niemal 500 wypadków, w których zginęło 47 osób. Policjanci zatrzymali ponad 2600 nietrzeźwych kierujących!


Policja apeluje o rozsądek za kierownicą. Noga z gazu i rozum do dzieła. Nie wsiadamy po alkoholu za kierownicę i zdecydowanie reagujemy, kiedy chcą to zrobić inni.
(informacja: KWP Szczecin, foto: scx.hu)

 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: