Koniec roku szkolnego klas policyjnych

  • Anna Gliszczyńska
  • 2013-04-29 15:02:10
Koniec roku szkolnego klas policyjnych

W piątek w auli Zespołu Szkół im. Oskara Langego w Białym Borze odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego klas maturalnych między innymi o profilu policyjnym. Jest to już czwarty rocznik uczniów, którzy przez trzy lata przygotowywali się do matury jednocześnie zgłębiając tajniki służb mundurowych.

Wśród zaproszonych gości był Komendant Powiatowy Policji w Szczecinku insp. J. Hatała, dowódca 52 batalionu remontowego w Czarnem - ppłk Sł. Milewski, Komendant Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej w Ustce - kmdr Z. Juchniewicz, Szef Wydziału Rekrutacji WKU w Szczecinku mjr Sł. Czapp. 

Początek spotkania rozpoczął ceremoniał przekazania sztandaru szkoły z rąk maturzystów klasy wojskowej na ręce policyjnych pierwszoklasistów. 

Po uroczystym wręczeniu świadectw szef szczecineckiej policji wręczył świadectwa ukończenia specjalistycznego szkolenia policyjnego. Szczególne wyrazy uznania skierował do uczestników "Turnieju Klas Policyjnych", który po raz drugi odbył się w Szkole Policji w Słupsku. Uczniowie z ZS im. Oskara Langego w Białym Borze w klasyfikacji drużynowej zajęli II miejsce. Natomiast zwycięzcą w klasyfikacji indywidualnej został uczeń klasy maturalnej - Marcin Kakao.
(informacja, foto:st. sierż. Anna Matys, KPP Szczecinek)

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: