WSPÓLNY CEL – TWOJE ŻYCIE

  • Anna Gliszczyńska
  • 2013-04-25 16:17:33
WSPÓLNY CEL – TWOJE ŻYCIE

Dzisiaj w ramach autorskiego programu Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie pod hasłem: DWA MUNDURY, WSPÓLNY CEL – TWOJE ŻYCIE policjanci oraz strażacy przeprowadzili wspólne działania na drodze krajowej nr 11.

Celem programu pod hasłem, Dwa mundury, wspólny cel – Twoje życie!, jest podnoszenie wiedzy i świadomości wszystkich uczestników ruchu drogowego w zakresie bezpieczeństwa na drodze. Istotnym aspektem programu jest również uświadamianie, jak ważne są wiedza i umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy, zabezpieczenia miejsca zdarzenia do czasu dojazdu służb ratowniczych oraz przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.


Podczas dzisiejszego przedsięwzięcia uczestnikom ruchu drogowego przypomniane zostały przepisy związane z obowiązkiem zapinania pasów bezpieczeństwa, prawidłowego przewożenia dziecka w pojeździe, rozmową przez telefon komórkowy w trakcie kierowania, czy też prowadzenia pojazdu po spożyciu alkoholu. 


Działania wzbogacone zostały o część praktyczną, w trakcie której uczestnicy mogli pod okiem funkcjonariuszy Straży Pożarnej doskonalić swoje umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy oraz właściwego użycia przewożonego w pojazdach podręcznego sprzętu gaśniczego. Dzięki specjalnym okularom Alcogogle, które przybliżają kierującym obraz osoby będącej pod wpływem alkoholu, policjanci uświadamiali, że zapanowanie nad pojazdem będąc w stanie nietrzeźwości jest prawie niemożliwe i stwarza realne zagrożenie w ruchu drogowym.


Poprzez realizację programu możliwe będzie dotarcie do wszystkich uczestników ruchu drogowego, zarówno do kierujących, pasażerów jak i pieszych - i za jego pomocą ukształtowanie właściwych wzorców zachowań, co z pewnością przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa na naszych drogach. 
(informacja, foto: sierż. sztab. Magdalena Ulas, KMP Koszalin)

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: