Co z tym dworcem?

  • Redakcja TV Gawex
  • 2013-04-24 14:42:46
Co z tym dworcem?

Wieczorem, w niedzielę, 21 kwietnia doszło do groźnie wyglądającego pożaru w Czarnem. Nad miastem widać było słup ognia i kłęby dymu. Płonęły magazyny obok dworca PKP. Z miejscem pożaru sąsiadują mieszkania. Na szczęście nikomu z ludzi nic się nie stało.

Dworzec kolejowy a przy nim opuszczony magazyn PKP o powierzchni blisko 200 metrów kwadratowych. 3 jednostki straży pożarnej przez kilka godzin walczyły z niedzielnym pożarem. Na szczęście nikomu nic się nie stało, a strażakom udało się zapobiec rozprzestrzenieniu ognia na część mieszkalną budynku dworca. Jednak dopiero przy dziennym świetle widać niszczycielską siłę ognia. Magazyn, który już dawno przestał pełnić przypisaną mu rolę, teraz nadaje się już tylko i wyłącznie do rozbiórki.

Choć okolice dworca PKP nie były nigdy wizytówką Czarnego, to po niedzielnym pożarze jedynie umocniły się w rankingu miejsc, które powinny w pierwszej kolejności zostać poddane rewitalizacji. Od dłuższego czasu władze gminy oraz PKP nie mogą dojść do porozumienia, co zrobić aby tchnąć życie w budynek dworca, w którym już dawno zatrzymał się czas. Pomysłów było dużo, ale na razie żaden nie doczekał się jeszcze realizacji. Najwięcej z nich mają jak zwykle internauci, którzy co rusz wymyślają ciekawe, często zabawne pomysły. Jeden z nich proponuje, skoro już jest odpowiednia sceneria,  napisanie i wystawienie sztuki pod tytułem STRASZNY DWORZEC.

Na koniec pytamy trochę retorycznie: czy to już nie najwyższy czas na zmiany?

Poniżej znajduje się link do wideo z niedzielnego pożaru:

http://www.youtube.com/watch?v=KmEgjiqDWuc

Galeria zdjęć do artykułu

Komentarze (2)

Zenek 2013-04-25 07:48

Gdy prowadzi się internetowy portal informacyjny, warto byłoby nauczyć się podstaw ojczystego języka! Zbyt często redagującym newsy przytrafiają się żenujące "babole". Nie inaczej jest w powyższym tekście: "co róż" pisze się chyba inaczej Pani/e Redaktor/ze.

eko 2013-04-26 11:27

"Co rusz" nie ma nic wspólnego z różami, więc Zenek naucz się podstaw ojczystego języka :)

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: