Muzyczne przeglądy

  • Redakcja TV Gawex
  • 2013-04-19 14:54:40
Muzyczne przeglądy

Dziś w Szczecinku odbył się Powiatowy Przegląd Piosenki Dziecięcej oraz Przegląd Solistów i Muzycznych Zespołów Estradowych. Dwójka zwycięzców z każdego z przeglądów awansuje na szczebel wojewódzki.

Na scenie kina Wolność wystąpili dziś soliści, duety, zespoły wokalne oraz zespoły wokalno-instrumentalne. Łącznie 30 różnych wykonawców prezentowało swoje muzyczne talenty. Z kolei jury musiało dokonać oceny oraz wyłonić najlepszych wykonawców.

Na scenie swoje umiejętności najpierw zaprezentowały dzieci, które startowały w dwóch kategoriach wiekowych (6-9 lat oraz 10-12 lat). 13 uczestników wykonało po 1 utworze, choć w niektórych przypadkach jury prosiło o zaśpiewanie jeszcze jednej piosenki. Członkowie jury brali pod uwagę różne aspekty, m.in. wybór repertuaru oraz czystość wykonania.

Po występach dzieci, na scenie zaprezentowała się młodzież. Utwory w wykonaniu 17 podmiotów artystycznych stały zdaniem jury przeglądu na wysokim poziomie, dlatego wybór zwycięzców był bardzo trudny. Na szczebel wojewódzki do Szczecina może wyjechać tylko po 2 wykonawców z każdego z 2 przeglądów.

Komentarze (1)

Nick 2013-04-22 22:01

a gdzie nazwiska laureatów, zapowiadane w echach dnia?

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: