Traktory za pół miliona. Znalezione i kradzione

  • Anna Gliszczyńska
  • 2013-04-19 11:49:57
Traktory za pół miliona. Znalezione i kradzione

Szczecineccy policjanci dzięki współpracy z Biurem Międzynarodowej Współpracy Komendy Głównej Policji odzyskali dwa ciągniki rolnicze John Deere skradzione na terenie Wielkiej Brytanii. Wartość odzyskanego mienia szacuje się na kwotę prawie pół miliona złotych.

W środę policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku otrzymali informację z Komendy Głównej Policji o możliwym miejscu przechowywania ciągników rolniczych skradzionych w połowie kwietnia  na terenie Wielkiej Brytanii. Policjanci pojechali sprawdzić powyższą informację. 


Na miejscu na terenie posesji odnaleźli jeden ze skradzionych ciągników. Jednak informacja mówiła o dwóch. Mundurowi prowadząc czynności ustalili, że drugi już został przetransportowany w inne miejsce. Policjanci ustalili również i to miejsce gdzie zabezpieczyli drugi ciągnik.


W związku z tą sprawą funkcjonariusze zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 32 i 41 lat. Dziś obaj zatrzymani zostaną doprowadzeni do prokuratury.

Za przestępstwo paserstwa kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 5. 
(informacja, foto: st. sierż Anna Matys, KPP Szczecinek)

Komentarze (2)

Stefan Prom 2013-04-20 00:08

Ktoś musi być ślepy, albo skorumpowany, żeby nie zauważyć dwóch nielegalnych czołgów na promie...

Waldus 2013-04-20 10:07

Dla tych gości powinni dać medal. Takie traktory to nie byle zawiniątko, które można schować za pazuchą. Nie zazdroszczę im jazdy na traktorze z Francji :)

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: