Turowo w finale województwa

  • Anna Gliszczyńska
  • 2013-04-16 16:07:14
Turowo w finale województwa

15 kwietnia w Nowogardzie rozegrano półfinał województwa w koszykówce dziewcząt szkół gimnazjalnych. Do rywalizacji przystąpiły cztery najlepsze zespoły Regionu A i B województwa zachodniopomorskiego. Po dramatycznym meczu z Gimnazjum nr 3 z Kołobrzegu zawodniczki Gimnazjum z Turowa awansowały do finału województwa.

W turnieju wystąpiły gimnazjalistki z Gimnazjum nr 6 Koszalin, Gimnazjum nr 2 Nowogard,  Gimnazjum nr 3 Kołobrzeg oraz Gimnazjum Turowo.


Gimnazjalistki z Gimnazjum nr 6 w Koszalinie dość gładko pokonały 52:14 „dwójkę” regionu B – Gimnazjum nr 2 Nowogard zapewniając sobie awans do finału województwa.


W drugim meczu o awans zmierzyły się Gimnazjum nr 3 z Kołobrzegu i Gimnazjum z Turowa. W pierwszej kwarcie dominowały zawodniczki z Turowa (8:12), druga była bardzo wyrównana (20:20), w trzeciej znów prym wiodły gimnazjalistki z Turowa (26:33). Decydująca i dramatyczna okazała się czwarta kwarta. 30 sekund przed końcem spotkania na Kołobrzeg prowadzi 2 punktami (38:36). Na 20 sekund przed końcem podczas rzutu faulowana jest Anna Kowalczyk. Trafia pierwszy, z dwóch, rzutów osobistych. Osiem sekund przed końcem, przy mocnym nacisku obrony Ania Kowalczyk zalicza przechwyt i trafia za 2 punkty. W ostatniej akcji ta sama zawodniczka fauluje i jest to piąte przewinienie Turowa a na zegarze zawodów widnieje 0,8 sekundy do końca. Wykonująca dwa rzuty osobiste zawodniczka z Kołobrzegu może rozstrzygnąć losy spotkania, lecz nie trafia żadnego z nich. Mecz kończy się zwycięstwem Turowa 39:38. Zapewnia ono awans do finału województwa. 

W meczu o zwycięstwo w turnieju zmęczone zawodniczki z Turowa ulegają Gimnazjum nr 6 z Koszlaina 16:46.
(informacja, foto: Grom Turowo)

Komentarze (1)

znajoma 2013-04-17 14:46

poje...... laski

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: