Elvis żyje! Król Rock and Rolla zaśpiewał w Szczecinku

  • Redakcja TV Gawex
  • 2013-04-12 16:47:30
Elvis żyje! Król Rock and Rolla zaśpiewał w Szczecinku

Elvis żyje to hasło jakie przyświecało dzisiejszemu przeglądowi piosenki w języku angielskim, który odbył się w ramach 16. edycji szczecineckiego Festiwalu Kultury Krajów Anglojęzycznych. Podczas niego młodzi ludzie zmierzyli się z utworami Elvisa Presleya, nazywanego Królem Rock and Rolla.

Always on my mind czy love me tender to jedne z największych przebojów Elvisa Presleya. Między innymi te utwory można było dziś usłyszeć. Jego muzyka nadal zachwyca kolejne pokolenia. Było to widać zwłaszcza podczas dzisiejszych występów w kinie Wolność. Entuzjazm kolegów ze szkolnych ławek, siedzących na widowni był tego doskonałym potwierdzeniem.

W przeglądzie piosenki w języku angielskim wzięli dziś udział uczniowie ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Zaśpiewali oni największe przeboje gwiazdy muzyki rozrywkowej, który zmarł w 1977 roku. Jury oceniało poszczególne występy biorąc pod uwagę różne aspekty: czystość wykonania, dobór repertuaru, jak również angielski akcent. Na zakończenie wystąpił niespodziewany gość. Był nim Piotr Bugzel, najbardziej znany naśladowca Elvisa Presleya. Uczestnik programu Mam talent wzbudził powszechny entuzjazm na widowni.

Więcej o przeglądzie powiemy w dzisiejszym serwsie Echa Dnia.

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: