Festiwal rozpoczęty! Z językiem angielskim za Pan brat

  • Redakcja TV Gawex
  • 2013-04-10 16:58:32
Festiwal rozpoczęty! Z językiem angielskim za Pan brat

Dziś w Szczecinku rozpoczęła się 16. już edycja Festiwalu Kultury Krajów Anglojęzycznych. W pierwszym dniu dzieci oraz młodzież zmagali się z konkurencjami sportowymi oraz aktorskimi.

Uczniowie Społecznej Szkoły Podstawowej STO uczestniczyli w sali gimnastycznej przy ulicy Słowiańskiej w "Indian Spring Festival". Na kilka godzin miejsce to zamieniło się w wioskę Indian, czyli rdzennych mieszkańców Ameryki. Uczniowie ubrani w stroje podobne do tych indiańskich uczesniczyli w grach i zabawach w języku angielsskim, jak również wzięli udział quizie językowym. Ponadto musieli odszukać skarb Indian, który został skrzętnie ukryty w wiosce indiańskiej.

W tym samy czasie w sali multimedialnej w kinie Wolność uczniowie szkół ponadgimnazjalnych wzięli udział w Przeglądzie Teatrów Jednego Aktora. Podczas poszczególnych kilkuminutowych prezentacji musieli wykazać się dobrą grą aktorską, posługując się przy tym językiem angielskim, co było dodatkową trudnością. W przerwie artyści z teatru PLANET M z Poznania zaprezentowali przedstawienie "Dogonić swój cień", dotyczący problemów współczesnej młodzieży.

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: