Decyzja o zmaknięciu stadionu Pogoni wstrzymana

  • Anna Gliszczyńska
  • 2013-04-09 16:03:18
Decyzja o zmaknięciu stadionu Pogoni wstrzymana

Po otrzymaniu pisemnego zapewnienia od Klubu Pogoń Szczecin i spotkaniu z przedstawicielami kibiców wojewoda postanowił wstrzymać się z decyzją o zamknięciu stadionu na kolejne spotkanie, zaplanowane na najbliższy piątek.

- Zachowanie kibiców i stan zabezpieczeń na następnym meczu zadecydują o tym, czy stadion zostanie zamknięty – mówi wojewoda Marcin Zydorowicz - Sprawdzimy w praktyce, jak z deklaracji potrafi wywiązać się zarząd klubu. 

Wojewoda wystosował też dziś zalecenia dla Zarządu Klubu Sportowego „Pogoń” Szczecin, dotyczące m.in.: podjęcia działań zmierzających do poprawy stanu przygotowania członków służb informacyjnych i porządku publicznego na stadionie, restrykcyjnego stosowania przepisów regulaminu wobec kibiców naruszających przepisy dot. bezpieczeństwa oraz niewyrażania zgody na wnoszenie na stadion przedmiotów, które mogą sprzyjać naruszeniu prawa (np. sektorówek) 

Wojewoda podkreśla, że nie zrezygnował z decyzji o zamknięciu, a jedynie wstrzymał się z jej wydaniem. 

- Zachowanie kibiców podczas meczu z Lechem Poznań było karygodne – dodaje wojewoda – Mam szczerą nadzieję i wiarę w to, że kibice chcą uczestniczyć w meczach rozgrywanych przez naszych piłkarzy i że na kolejnym spotkaniu udowodnią to w sposób kulturalny i z szacunkiem dla wszystkich tych, którzy na stadionie przebywają.  

(informacja: Agnieszka Muchla, Rzecznik prasowy wojewody)

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: