Trzymam formę. Co mi tam

  • Anna Gliszczyńska
  • 2013-04-08 16:37:06
Trzymam formę. Co mi tam

Trzymam formę. Takie hasło towarzyszyło uczestnikom konferencji naukowo szkoleniowej, która odbyła się dziś w szczecineckim kinie Wolność. Adresatami byli uczniowie szóstych klas z terenu powiatu szczecineckiego.

Celem konferencji zorganizowanej przez Powiatową Stację Sanitarno Epidemiologiczną w Szczecinku i Gimnazjum nr 1 w Szczecinku było uświadomienie młodzieży, jakie znaczenie ma zachowanie prostych i podstawowych zasad dotyczących szeroko pojętego zdrowego stylu życia.

Można było posłuchać między innymi o błędach, jakie najczęściej są popełniane w żywieniu, o ruchu, który jest często zapominany. Młodzież uzbrojona w znajomość zasad zdrowego żywienia, może przeprowadzić rewolucję w swoich domach – z takiego założenia wyszli organizatorzy.

Ważnym elementem konferencji były prezentacje sceniczne. Wśród nich sztuka „Odlot” o zawiłych losach relacji w rodzinie. 

 

Na szczeblu krajowym program Trzymaj formę jest realizowany przez Główny Inspektorat Sanitarny. W dotychczasowych edycjach programu wzięło udział łącznie ponad 4,5 miliona uczniów. W VI edycji program realizowało 7492 szkół w całej Polsce. Zarówno pod względem liczby uczniów jak i szkół objętych programem jest to największe tego typu przedsięwzięcie edukacyjne w Unii Europejskiej oparte w pełni na partnerstwie publiczno - prywatnym.

Relacja z konferencji w dzisiejszym programie lokalnym - zapraszamy!

Galeria zdjęć do artykułu

Komentarze (1)

Franko 2013-04-11 08:49

Ja też trzymam formę, codziennie wypijam 10 piw i zjadam golonkę na obiad. Nie mieszczę się w żadne spodnie i dlatego chodzę w dresach

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: