Mocarze 2012. Najlepsi w powiecie szczecineckim

  • Anna Gliszczyńska
  • 2013-04-05 22:57:06
Mocarze 2012. Najlepsi w powiecie szczecineckim

Poznaliśmy Mocarzy Gospodarczych Powiatu Szczecineckiego 2012. Na uroczystej gali w kinie Wolność nagrodzono 2 osoby oraz 6 firm i przedsięwzięć. To IX edycja konkursu.

Celem konkursu jest uhonorowanie firm  i osób osiągających najlepsze wyniki ekonomiczne i wyróżniających się zaangażowaniem w rozwój gospodarczy oraz pozagospodarczy Ziemi Szczecineckiej w 2012 roku. Chodzi o promowanie tych, którzy w czasach powszechnie nazywanych kryzysem i na rynku pracy określanym jako jeden z najtrudniejszych w Polsce radzą sobie w sposób wybitny.


W tym roku statuetki przyznano w następujących kategoriach:

1. OSOBOWOŚĆ GOSPODARCZA ROKU
Zygmunt Kiełbasa 
Znany deweloper i inwestor. Od lat przyczynia się do realnego wzrostu zatrudnienia w regionie. Po zmianach ustrojowych w Polsce aktywnie włączył się w komercjalizację i rewitalizację budynków. Jego zasługą jest zmiana wizerunku  Kasyna Wojskowego, Baru – Poranek, sklepu przy ulicy Wyszyńskiego czy Blaszaka. Jest pomysłodawcą projektu „nowoczesne biuro”, dzięki któremu w mieście powstało blisko 90 biur. W 2008 roku przy ulicy Zielonej przeprowadził inwestycję deweloperską, dzięki której powstał nowoczesny dom mieszkalny, w którym zastosowano nowatorskie rozwiązania energooszczędne i ciepłownicze. Niedawno zakończył etap inwestycji w nieruchomość przy ul. Cieślaka/Kopernika. Dzięki temu mieszkańcy zyskali nową drogę. Biznesmen jest znany z aktywnego wpierania wielu przedsięwzięć oraz osób, któe znalazły się w potrzebie. 

 

2. PRZEDSIĘWZIĘCIE INWESTYCYJNE ROKU
OPAK Leopold Pączka Spółka Jawna - rozbudowa zakładu oraz zakup nowych urządzeń
Firma OPAK  to w pełni prywatne polskie przedsiębiorstwo działające na rynku  od 1991 roku.
Pod koniec 2011 roku  firma przeniosła swoją siedzibę z ul. Słowiańskiej 6 na ul. Harcerską 9 do nowopowstałych  obiektów biurowych oraz hal magazynowo-produkcyjnych.  W 2012 roku przedsiębiorstwo powiększyło się o  kolejne dwie hale, halę produkcyjną i halę logistyczną. Zakupiono nowe bardziej wydajne maszyny aby usprawnić  produkcję, zapewniając szybsze  i terminowe dostawy wytwarzanych produktów. W roku 2012 firma OPAK została laureatem Gazeli Biznesu 2012 i została zaliczona do grona najdynamiczniej rozwijających się firm, ponadto została wyróżniona w rankingu Diamenty Forbesa 2013 oraz otrzymała statuetkę  Rzetelny  w Biznesie 2012.

 

3. Najlepszy Produkt Roku
Cukierki Choco TRIO - Cukiernicza Spółdzielnia Inwalidów "Słowianka" 
To wyjątkowa mieszanka karmelków nadziewanych oblewanych czekoladą mleczną. Cukierki występują w trzech smakach: pomarańcza, truskawka, czarna porzeczka. Zawierają naturalne barwniki.


4. Rolnicze Przedsięwzięcie Roku
Gospodarstwo Rolne Szymon i Tadeusz Markiewicz, Sępolno Wielkie
Gospodarstwo Państwa Markiewicz to gospodarstwo ekologiczne. Od 9 lat  posiada certyfikat produkcji metodami ekologicznymi, wydany przez jednostkę certyfikującą AGRO BIO TEST. 
Działalność gospodarstwa skupia się głównie wokół produkcji miodu. W tym celu prowadzona jest pasieka pszczela w ilości 115 pni pszczelich, z których uzyskuje się rocznie od 2.000 do 4.000 kg miodu. Gospodarze powrócili do korzeni tradycji pszczelarstwa, hodując pszczoły w barciach. W gospodarstwie stopniowo dokonuje się modernizacji bazy sprzętu rolniczego. W miarę możliwości modernizuje się istniejące budynki oraz buduje nowe wraz z infrastrukturą towarzyszącą. W 2011 roku gospodarstwo uzyskało medal „Zasłużony dla rolnictwa”, a w 2012 r. zdobyło nagrodę specjalną za innowacyjność w gospodarstwie wojewódzkiego etapu ogólnokrajowego konkursu Najlepsze Gospodarstwo Ekologiczne w kategorii Ekologiczne Gospodarstwo Towarowe oraz I miejsce w konkursie „Gospodarstwo Roku 2012 Powiatu Szczecineckiego". 

5. Najlepszy Podmiot działający w Usługach 
Asgraf S.C.
Firma powstała w 2000 roku jako spółka cywilna działająca w zakresie reklam. Początkowo wykonywała reklamy na banerach, plandekach samochodów ciężarowych oraz reklamy świetlne. Zajmowała się również projektowaniem dużych zleceń do drukarni (kalendarze, plakaty, gazety, pocztówki itp.) Z czasem rozpoczęła działalność drukarską. 

6. Firma z klasą 
Regionalne Centrum Nefrologii „Dializa” sp. z o.o.
Było jedną z pierwszych niepublicznych stacji dializ w Polsce utworzoną po reformie systemu ochrony zdrowia w 1999 roku w Kostrzynie nad Odrą. W 2010 roku Centrum Usług Medycznych Dializa sp. z o.o. przeniosło siedzibę do Szczecinka. Prowadzi 16-stanowiskową, nowoczesną stację dializ, poradnię nefrologiczną, oddział nefrologiczno-internistyczny.  Wykonuje również dializę otrzewnową. Motto RCF brzmi: Czynimy jak najwięcej dla zdrowia i życia pacjenta wykorzystując dostępne technologie i metody leczenia oraz umiejętności i wiedzę wykwalifikowanej kadry. Centrum posiada system zarządzania jakością zgodny z normą ISO 9001:2008 

7. Pozagospodarcze Wydarzenie Roku
Mistrzostwa Polski w Wędkarstwie Podlodowym – Szczecinek 2012  
Zawody z cyklu Grand Prix Polski odbyły się 25 i 26 lutego 2012 roku w Szczecinku na jeziorze Wilczkowo. Wzięło w nich  udział 19 pięcioosobowych drużyn i kilku zawodników startujących indywidualnie jako Mistrzowie swoich okręgów – łącznie 101 zawodników, którzy w trakcie rozgrywek wyłowili 600 kg ryb. Szczecineckie Koło Jesiotr zorganizowało je w sytuacji awaryjnej, ponieważ na jeziorze Rosnowo była zbyt  cienka warstwa lodu. Mimo ekspresowego tempa organizacja była naprawdę mistrzowska. 

8. Pozagospodarcza Osobowość Roku
Jarmila Góra

uznana w województwie, kraju i za granicą choreograf, założycielka zespołu tańca współczesnego „Rebelia”, który 1 maja 2012 roku obchodził 30-lecie istnienia.  Pod jej instruktorskim okiem uczyło się już przeszło tysiąc osób. Jej charyzma, umiejętność pracy z dziećmi i młodzieżą zaowocowały licznymi sukcesami. „Rebelia” zdobyła m.in. Aplauzy(Złoty, dwa Srebrne, trzy Brązowe) na najbardziej prestiżowym międzynarodowym festiwalu tanecznym w Koninie, ogólnopolskich konkursach  tańca w Szczecinie, Inowrocławiu, Bydgoszczy i Suwałkach. Od stycznia 2013 roku jest radną Rady Miasta Szczecinek. 

Po wręczeniu statuetek, które poza wagą prestiżową mają również i swoją wagę rzeczywistą nadszedł czas na część artystyczną. Gwiazdą wieczoru był Alosza Awdiejew. 

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: