Na włamanie z dowodem osobistym

  • Anna Gliszczyńska
  • 2013-04-04 16:07:42
Na włamanie z dowodem osobistym

Korzystając ze świątecznego zamieszania postanowił obrabować dom. Wybił szybę i w najlepsze plądrował wnętrze. Niespodziewanie wrócili właściciele. Byli tak samo zaskoczeni, jak złodziej. Teraz grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Późnym popołudniem, na jednym z osiedli w gminie Świeszyno 22- latek chciał wykorzystać okres Świąt Wielkanocnych i nieobecność domowników. Wybił szybę w oknie domku jednorodzinnego i wszedł do środka. Włamywacz nie zdążył wynieść sprzętu i rzeczy kolekcjonerskich o wartości 20 tysięcy złotych, ze względu na niespodziewany powrót właścicieli. Tym samym mężczyzna został przyłapany na gorącym uczynku. Chcąc uniknąć odpowiedzialności karnej, prosił pokrzywdzonych o nie wzywanie policji. Podczas negocjacji włamywacz uciekł, ale po drodze zgubił swój dowód osobisty. Wewnątrz domu zostawił też swoją czapkę.

Sprawą zajęli się kryminalni z Komisariatu II. Szybko ustalili miejsce przebywania sprawcy i zatrzymali go jeszcze tego samego dnia. Mężczyźnie został przedstawiony zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem, za który kodeks karny przewiduje do 10 lat pozbawienia wolności. Okazało się również, że  22-latek w przeszłości karany był za podobne przestępstwa i odbywał karę pozbawienia wolności.
(informacja: st. sierż. Monika Kosiec, KMP Koszalin)

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: