Kamil wyśpiewał Grand Prix

  • Anna Gliszczyńska
  • 2013-04-03 12:08:21
Kamil wyśpiewał Grand Prix

Kamil Kowalski, uczeń Publicznego Gimnazjum w Wierzchowie, wywalczył nagrodę Grand Prix w II Wojewódzkim Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej Rytm i Melodia w Damnie .

Na scenie w Damnie zaprezentowało się około 60 wykonawców w trzech grupach wiekowych: klasy 0-3 i 4-6 szkoły podstawowej oraz I-III gimnazjum. Uczestnikami byli uczniowie z Człuchowa, Gdyni, Łupawy, Niepoględzia, Redzikowa, Słupska, Wytowna, Wierzchowa, Zagórzycy oraz gospodarze konkursu z Damna. 


Popisy młodych wokalistów oceniała komisja w składzie: Jolanta Otwinowska – dyrygent chóru Cantele oraz chóru ZNP, przewodnicząca wielu konkursów wokalnych, Luiza Sikorska – nauczyciel i ekspert do spraw muzyki, jurorka wielu konkursów piosenki dziecięcej i młodzieżowej oraz Beata Kamińska – pianistka, wokalistka i absolwentka wokalistyki jazzowej Akademii Muzycznej w Gdańsku.


Kamil swoje umiejętności wokalne rozwija od 4 lat pod okiem Haliny Machajewskiej, nauczycielki języka niemieckiego. Swoją przygodę muzyczną zaczynał właśnie od piosenki niemieckiej.

Komentarze (1)

DarekZ 2013-04-04 19:50

Brawo Kamil. Oby Ci nie zabrakło zapału! Życzę kolejnych sukcesów.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: