Areszt za ucieczkę z miejsca wypadku

  • Anna Gliszczyńska
  • 2013-03-29 12:29:27
Areszt za ucieczkę z miejsca wypadku

Koszalińscy kryminalni zatrzymali 22-latka, który 18 marca spowodował wypadek drogowy na odcinku Sianów – Ratajki i zbiegł z miejsca. Jedna osoba poszkodowana w tym zdarzeniu nadal przebywa w stanie ciężkim w szpitalu. Dziś sąd zadecydował o zastosowaniu wobec 22- latka niego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu. Grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.

Do wypadku doszło na drodze powiatowej, na odcinku Sianów – Ratajki.  Kierujący samochodem osobowym marki Audi A8 jadąc w kierunku Sianowa, na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się czołowo z  samochodem marki Skoda.


Policjanci prowadzili intensywne działania zmierzające do ustalenia i zatrzymania kierującego odpowiedzialnego za wypadek. Wczoraj kryminalni z koszalińskiej komendy ustalili miejsce ukrywania się sprawcy zdarzenia i dokonali jego zatrzymania. Jak się okazało 22-letni mieszkaniec Koszalina posiada zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.  


W świetle tak zebranych dowodów, za spowodowanie wypadku drogowego, ucieczkę z miejsca zdarzenia oraz prowadzenie pojazdów wbrew obowiązującego zakazu, sąd zadecydował o zastosowaniu wobec 22-latka tymczasowego aresztu. 
(informacja, foto: sierż. sztab. Magdalena Ulas, KMP Koszalin)

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: