Kradł paliwo z zaparkowanego samochodu

  • Anna Gliszczyńska
  • 2013-03-28 15:48:18
Kradł paliwo z zaparkowanego samochodu

Policjanci ze Szczecinka zatrzymali 44–letniego mężczyznę, który z zaparkowanego samochodu ciężarowego kradł paliwo. Złodziejowi udało się spuścić 30 litrów paliwa o wartości około 170 złotych.

Do zdarzenia doszło w godzinach nocnych na początku tygodnia na terenie gminy Biały Bór. Oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku otrzymał informację, z której wynikało że nieznany mężczyzna kręci się wokół samochodu ciężarowego marki Volvo i najprawdopodobniej kradnie paliwo. 


Jak się okazało kierowca ciężarówki zaparkował samochód w pobliżu miejsca zamieszkania. W nocy został telefonicznie poinformowany, że przy aucie ktoś się kręci. Zaraz po tym wybiegł z mieszkania. Spłoszony złodziej uciekł do swojego zaparkowanego kilkanaście metrów dalej mercedesa. Sprawca zdążył włamać się do zbiornika paliwowego Volvo i spuścić kilkadziesiąt litrów oleju napędowego. Z 30 litrowej bańki cały czas przelewało się paliwo.     


Policjanci dojeżdżając na miejsce zdarzenia zauważyli zaparkowany na poboczu samochód, którym uciekł mężczyzna. Siedzący w nim mieszkaniec Szczecinka okazał się tym samym, który kilka minut wcześniej próbował ukraść paliwo - co potwierdził zgłaszający. 

Mężczyzna noc spędził w Policyjnym Pomieszczeniu dla Osób Zatrzymanych. Sprawca usłyszał już zarzut kradzieży z włamaniem. Mężczyzna działał w warunkach recydywy, dlatego też za popełnione przestępstwo grozi mu do 15 lat pozbawienia wolności.     

(informacja, foto: st sierż. Anna Matys, rzecznik KPP Szczecinek)

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: