Weekendowy rozkład jazdy

  • Adrian Wolanin
  • 2021-06-18 15:37:20
Weekendowy rozkład jazdy
  • Foto: https://pixabay.com/

Obostrzenia poluzowane, czas więc wracać do normalności. Na szczęście organizatorzy wydarzeń w naszym regionie wyszli z identycznego założenia i na nadchodzący weekend przygotowali mnóstwo atrakcji. Sport, muzyka, taniec, militaria oraz pyszne jedzenie będą wizytówkami nadchodzących dni w powiecie.

Zaczynamy od ostatniego elementu, a wszystko za sprawą kolejnego Festiwalu Food Trucków, który przez cały weekend odbywał się będzie na terenie zielonym przy Muszli Koncertowej. To nie lada gratka dla wszystkich miłośników smaków z całego świata. W chwili emisji materiału jedzeniowa fiesta już trwa w najlepsze, gdyż wystartowała dokładnie o 14:00. I będzie trwać aż do późnego wieczora, do niedzieli.

Inne atrakcje czekają na mieszkańców już od sobotniego poranka. Punktualnie o 10:00 w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 7 rozpocznie się tradycyjny Ogólnopolski Turniej Tańca Sportowego „O koszyczek truskawek”. Pary taneczne z całego kraju rywalizować będą w czterech blokach tanecznych. Zaplanowano też uroczystą Galę Finałową z tradycyjnym wręczeniem tytułowych koszyczków truskawek dla najlepszych zawodników. Za imprezę oczywiście odpowiada KTT Aida.

Również o 10:00 w Bornem Sulinowie wystartuje Bieg Spartakusa. To survivalowy bieg z przeszkodami, który rozegrany zostanie w kilku klasach na dystansie 6 i 12 km. Podczas biegu zawodnicy zmagać się będą zarówno z naturalnymi przeszkodami jak i sztucznymi, przygotowanymi specjalnie przez organizatora. Wysokie rampy, woda oraz dużo błota stanowią sedno zawodów. Miejsce startu znajduje się w okolicy starych spichlerzy przy zlotowisku na ul. Towarowej.

Zajeżdżając do Bornego Sulinowa nie sposób nie zahaczyć o usytuowane tuż obok startu biegu Spartakusa Muzeum Militarnej Historii, które organizuje Dzień Czołgisty. Prócz dynamicznych pokazów pojazdów gąsienicowych wiele innych atrakcji, które odbywać się będą aż do godziny 20:00.

Z kolei w Szczecinku, w samo południe szczecinecki fanklub stołecznej drużyny wojskowych zaprasza na tradycyjny już Dzień Dziecka z Legią Warszawa. Na terenie ślusarni będzie czekać na najmłodszych mnóstwo atrakcji, m.in. dmuchane zamki, bitwa na bomby wodne, piana wodna, wozy straży pożarnej, malowanie twarzy, stoisko z kolorowymi warkoczykami czy też wirtualne mecze w grę FIFA 21.

Po emocjach taneczno-militarnych proponujemy dużą dawkę muzyki. Saksofon, trąbka, fortepian, gitara i perkusja – to właśnie te instrumenty można będzie usłyszeć podczas Koncertu Jazzowego, który rozpocznie się w Kinie Wolność o godz. 17:00. Na miejscowej scenie wystąpią studenci Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy, którzy zaprezentują publiczności standardy z kręgu jazzu oraz popu. Wstęp wolny, ale za okazaniem wejściówki, którą bezpłatnie można odebrać w kasie kina.

Nieśmiało i z obawą również wspominamy o również tradycyjnym meczu o wszystko, czyli starciu Polski z Hiszpanią. Nie jesteśmy oczywiście jasnowidzami, ale coś nam podpowiada, że padnie w nim mnóstwo bramek. O tym ile i dla kogo można będzie się oczywiście wspólnie przekonać na strefie kibica pod zamkiem od godz. 21:00.

A na niedzielę proponujemy ponownie... emocje muzyczno-taneczne. Popołudniu, po raz kolejny w pięknej i malowniczej scenerii ogrodu różanego Parku Miejskiego wybrzmi muzyka klasyczna i popularna w wykonaniu uczniów ze Szkoły Muzycznej w Szczecinku. W programie utwory m.in.: Piazzolli, Czajkowskiego, Faure, Presleya. Początek koncertu Park pachnący muzyką – godz. 16:00.

Ostatnim akcentem weekendu będzie niedzielny koncert z cyklu Rebelia & Friends, którego gospodarzem jest oczywiście Zespół Tańca Współczesnego Rebelia. Na scenie kina zaprezentują się grupy taneczne z tej właśnie formacji, jak również te zaprzyjaźnione z Aidy. Nie zabraknie widowiskowych układów i choreografii, również premierowych. W tym roku, podobnie jak w ubiegłym, ze względu na obowiązujące przepisy koncert będzie pokazany dwukrotnie, o godz.17:00 oraz 19:30.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: