Co z festiwalem balonowym?

  • Adrian Wolanin
  • 2021-06-18 13:01:35
Co z festiwalem balonowym?
  • Foto: TV Gawex

Wakacje tuż, tuż, lato również, oczywiście oficjalnie bo za oknem jest z nami już od ładnych parunastu dni. Zwykle o tej porze znaliśmy już szczegóły letnich imprez SAPiK-u, ale jak wiemy przyszło nam żyć w zwariowanych czasach. Niemniej sporo informacji właśnie ujrzało światło dzienne, m.in. na temat jednej z wizytówek miasta, czyli festiwalu balonowego.

Sztandarową imprezę miejską czeka zmiana formuły. Zaplanowane na 3-4 lipca wydarzenie tym razem przyjmie formę zawodów sportowych, choć nie zabraknie tradycyjnej, nocnej gali. Zmiana przyniesie też nowatorski element w postaci konkurencji fly in, dzięki której latające balony będzie można dostrzec z praktycznie każdego zakątku Szczecinka.

Warto również dodać, że załogi stanowić będą piloci sportowi, dzięki czemu będą oni mogli podnosić balony w mniej dogodnych warunkach. Oby więc balonów nad szczecineckim niebem było jak najwięcej. Miejmy też nadzieję, że tak ważne wydarzenie zostanie należycie rozreklamowane, bo póki co na 2 tygodnie przed imprezą brakuje konkretów. Dyskusyjny może być również sam termin przedsięwzięcia, który zbiega się z zapowiedzianym dużo wcześniej bardzo podobnym wydarzeniem w nieodległej Kobylnicy, przeprowadzanym przez poprzedniego organizatora szczecineckiego festiwalu. Pewne jest więc tylko jedno – fani awiacji będą mieć jednocześnie swoje małe święto, ale i trudny orzech do zgryzienia. Obyśmy mieli tylko takie problemy.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: