W Białym Borze powstanie wirtualna strzelnica

  • Adrian Wolanin
  • 2021-06-16 15:35:26
W Białym Borze powstanie wirtualna strzelnica
  • Foto: https://pixabay.com/

W 2020 roku w ZS nr 7 w Białym Borze został utworzony Oddział Przygotowania Wojskowego. Od tego czasu uczniowie wszystkich klas mundurowych realizują blok tematyczny w zakresie wyszkolenia strzeleckiego na strzelnicach dostępnych na terenie jednostek patronackich. Już niedługo placówka będzie dysponować własną wirtualna strzelnicą.

Powiat Szczecinecki jako organ prowadzący szkoły aplikował o dofinansowanie tej inwestycji w ramach konkursu Ministra Obrony Narodowej Strzelnica w powiecie. Koszty zadania na które składały się m.in. adaptacja pomieszczenia oraz zakup niezbędnego sprzętu oszacowano na 250 tys. zł, natomiast pozyskane przez samorząd powiatowy wsparcie wynosi 150 tys. zł.

Strzelnica wirtualna ma tę przewagę nad strzelnicą tradycyjną, iż umożliwia uczniom ćwiczenie różnych wariantów sytuacji bojowych w zróżnicowanych warunkach atmosferycznych. Ci obserwując na ekranie rzutnika symulowaną scenerię będą mogli trenować konkretne scenariusze walki co wyniesie szkolenie kadetów na jeszcze wyższy poziom. Projektowana strzelnica jest kompletnym, multimedialnym, przenośnym, strzeleckim systemem szkolno-treningowym opracowanym na potrzeby rynku cywilnego na bazie systemów wojskowych. Strzelnica powstanie w internacie szkoły jeszcze w tym roku.

Więcej na ten temat w dzisiejszym wydaniu serwisu informacyjnego Echa Dnia.

Info: Piotr Rozmus

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: