Od jutra można odwiedzać pacjentów

 • Adrian Wolanin
 • 2021-06-16 13:16:54
Od jutra można odwiedzać pacjentów
 • Foto: TV Gawex

Od jutra, 17 czerwca, Szpital w Szczecinku przywraca możliwość odwiedzin pacjentów hospitalizowanych lub przebywających w oddziałach szpitalnych, ale tylko w sposób zgodny z regulaminem.

Regulamin odwiedzin pacjentów hospitalizowanych lub przebywających w oddziałach szpitalnych:

 1. Odwiedziny pacjentów mogą odbywać się codziennie w godzinach ustalonych przez koordynatorów poszczególnych oddziałów nie inaczej niż między godziną 10:00 a 18:00
 2. Od osób odwiedzających pacjentów w szpitalu wymagany jest certyfikat szczepienia, który należy okazać przy wejściu do oddziału.
 3. Odwiedzający powinni przed wejściem do oddziału zdezynfekować ręce oraz mieć założoną maskę chirurgiczną w czasie trwania odwiedzin.
 4. Odwiedziny mogą odbywać się pojedynczo, tylko w przypadkach szczególnych np. pacjent w stanie terminalnym dopuszcza się odwiedziny kilku osób w celu pożegnania się z bliskim.
 5. Osoba odwiedzająca pacjenta obowiązana jest zapoznać się z niniejszym regulaminem oraz zastosować się do wszystkim poleceń i wskazówek personelu medycznego w Szpitalu.
 6. Odwiedziny mogą odbywać się w wyznaczonych miejscach w każdym oddziale jak poprzednio z zachowaniem środków wszelkich zasad sanitarno-epidemiologicznych. Miejsce odwiedzin wskazuje i nadzoruje personel danego oddziału.
 7. Odwiedziny mogą odbywać się w salach intensywnego nadzoru i salach pooperacyjnych tylko w przypadkach szczególnych np. pacjent w stanie terminalnym dopuszcza się odwiedziny kilku osób w celu pożegnania się z bliskim.
 8. Ze względu na zachowanie zasad sanitarno-epidemiologicznych w trakcie pandemii jednego pacjenta może odwiedzać tylko jedna osoba.
 9. Dzieci do 12 roku życia nie mogą odwiedzać chorych, natomiast pozostałe pod opieką dorosłych z certyfikatem szczepienia(dziecko i rodzic).
 10. Pracownicy Szpitala mają prawo odmówić wpuszczenia osób postronnych na teren Szpitala poza wyznaczonymi godzinami odwiedzin w oddziałach.
 11. Osoba odwiedzająca, upoważniona przez pacjenta, ma prawo uzyskać informacje dotyczące stanu zdrowia pacjenta. Informacji udzielają koordynatorzy, lekarze prowadzący lub lekarze dyżurni w godzinach ustalonych przez koordynatora oddziału.

Info: Piotr Rozmus

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: