Połczyn-Zdrój również będzie miał SIM-y

  • Adrian Wolanin
  • 2021-06-15 15:37:38
Połczyn-Zdrój również będzie miał SIM-y
  • Foto: Urząd Miejski w Połczynie-Zdroju

Połczyn-Zdrój również sięgnął po wsparcie z Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa. Wczoraj (14.06) w Koszalinie burmistrz Sebastian Witek, w obecności wicewojewody Marka Subocza, podpisał akt założycielski nowej międzygminnej spółki, która ma się zająć budową mieszkań.

Spółkę o nazwie Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa KZN Zachodniopomorskie zawiązało wspólnie aż 19 gmin z terenu województwa zachodniopomorskiego. Akt podpisywano w delegaturze Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Koszalinie.

W ramach SIM, przy współpracy z Krajowym Zasobem Nieruchomości mają powstać mieszkania o umiarkowanym czynszu. Będą to lokale dla osób, które nie mają zdolności kredytowej, ale mają zdolność czynszową.

Burmistrz Połczyna-Zdroju, Sebastian Witek, wielokrotnie podkreślał, że warunkiem rozwoju gminy są przede wszystkim nowe miejsca pracy i mieszkania.

Czym jest SIM? To jeden z elementów planu polityki mieszkaniowej prowadzonej przez Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii. W jego ramach samorządy otrzymały możliwość skorzystania z nowych narzędzi finansowania inwestycji i budowania mieszkań dla osób mających zdolność czynszową, ale nie mających zdolności kredytowej.

W celu wsparcia realizacji projektów mieszkaniowych powołano Rządowy Fundusz Rozwoju Mieszkalnictwa. Środki z niego służyć będą finansowaniu części wydatków związanych z realizacją inwestycji mieszkaniowych. To właśnie z tej puli przelano 3 miliony złotych dla Gminy Połczyn-Zdrój, przeznaczonych na objęcie udziałów w nowo tworzonej spółce SIM.

Info: Urząd Miejski w Połczynie-Zdroju

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: