Na Świątkach powstanie boisko ze sztuczną nawierzchnią

  • Adrian Wolanin
  • 2021-06-15 13:17:05
Na Świątkach powstanie boisko ze sztuczną nawierzchnią
  • Foto: Starostwo Powiatowe w Szczecinku

Plany poprawy infrastruktury sportowej przez starostwo nie zwalniają. W lutym br. decyzją Zarządu Powiatu Szczecineckiego zlecono przygotowanie koncepcji boiska ze sztuczną nawierzchnią, które powstanie w sąsiedztwie stadionu lekkoatletycznego znajdującego się przy ZS nr 6 im. Stanisława Staszica w Szczecinku. Spośród wielu propozycji wybrano tę najlepszą.

Przez dużą cześć roku z powodu aury, piłkarze z terenu powiatu szczecineckiego trenują w halach. Już niedługo, za sprawą kolejnej inwestycji starostwa w infrastrukturę sytuacja ta ulegnie zmianie. Wybrano koncepcję, na bazie której zostanie opracowana dokumentacja techniczna pełnowymiarowego boiska o sztucznej nawierzchni. To informacja, która niewątpliwie ucieszy nie tylko zawodników szczecineckiego Miejskiego Klubu Piłkarskiego, ale również przyszłych uczniów klasy piłkarskiej ZS nr 1 im. KEN, która zacznie funkcjonować już we wrześniu.

Boisko będzie miało długość 105 metrów i szerokość 68 metrów. Po obu jego stronach znajdować się będą piłkochwyty. Koncepcja nie przewiduje ogrodzenia ani band reklamowych, za to nie wyklucza instalacji ruchomych trybun. Plac do gry będzie oświetlony, a w jego sąsiedztwie powstanie budynek gospodarczy w którym mieścić się będą szatnie, toalety i magazynki na sprzęt sportowy.

Choć nie są znane jeszcze koszty inwestycji, można wstępnie założyć, iż pochłonie ona kilka milionów. Powiat na jej realizację z pewnością będzie aplikował o środki zewnętrzne.

Więcej na ten temat w dzisiejszym wydaniu serwisu informacyjnego Echa Dnia.

Info: Piotr Rozmus

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: