Alicja Szweda nie daje szans gościom

• Adrian Wolanin
  • 2021-06-15 11:47:05

Aż do wczoraj (14.06) na kortach centrum tenisowego Aqua-Tur w Szczecinku odbywał się Wojewódzki Turniej Klasyfikacyjny Skrzatek i Skrzatów w grze pojedynczej oraz podwójnej. Impreza była elementem kalendarza Polskiego Związku Tenisowego. Do zawodów zgłosiło się 30 tenisistów, m.in. z Bielska Białej, Gorzowa Wielkopolskiego, Koszalina, Kalisza, Kołobrzegu, Inowrocławia, Pobiedzisk, Poznania, Tarnowa Podgórnego, Szczecina oraz oczywiście ze Szczecinka. Rywalizacja przebiegała systemem grupowo-pucharowym.

Faworyci nie zawiedli – turniej wygrali najwyżej rozstawieni zawodnicy.

Wśród dziewcząt, w meczu finałowym w grze pojedynczej Alicja Szweda (STT Szczecinek) pokonała 6-3; 6-2 Wiktorię Bogusławską (UKS Mario Piła). Trzecie miejsce ex aequo zajęły Pola Grobelna (FairPlayce Poznań) i Zuzanna Bobryk (Tenis Park Kołobrzeg).

W grze podwójnej, w meczu finałowym Maja Maksimowicz (KKS 1925 Kalisz) i Pola Grobelna pokonały 6-2; 6-2 Martynę Wagner (SKT Promasters Szczecin) i Antoninę Biełus (również SKT Promasters Szczecin).

Wśród chłopców, w grze pojedynczej w meczu finałowym Emil Drobko (Top Tennis Player Gorzów Wielkopolski) pokonał 6-0; 6-0 Kacpra Kaczanowskiego (Bałtyk Tennis Club Koszalin). Trzecie miejsce zajęli Andrzej Waligórski (STT Szczecinek) oraz Iwo Pałczyński (SKT Promasters Szczecin).

W grze podwójnej, w meczu finałowym Witold Wojciechowicz (UKT TenisPRO Koszalin)
i Stanisław Strugała (również UKT TenisPRO Koszalin) pokonali 6-3; 6-3 Kacpra Kaczanowskiego i Emila Drobko.

Organizatorem zawodów było Szczecineckie Towarzystwo Tenisowe, lokalny Ośrodek Sportu i Rekreacji, a także spółka Aqua-Tur.

Info: SzTT Szczecinek