Hołowczyc z Kurzeją zwyciężają w Baja Wysoka Grzęda

  • Adrian Wolanin
  • 2021-06-13 10:36:52
Hołowczyc z Kurzeją zwyciężają w Baja Wysoka Grzęda
  • Foto: https://www.bajapoland.eu/

Zgodnie z przewidywaniami, Krzysztof Hołowczyc i Łukasz Kurzeja wygrali Baję Wysoka Grzęda – rozgrywaną w Czarnem i Bornem Sulinowie drugą eliminację Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych. Załoga BMW X3 CC pokonała jadący Fordem F-150 Raptor duet Paweł Molgo/Maciej Marton oraz małżeństwo Małuszyńskich w Mini John Cooper Works Rally.

Rajdowy Mistrz Europy z 1997 roku okazał się być niepokonany na czterech z pięciu odcinków specjalnych. Jedynie na zamykającej imprezie, drugiej próbie w Bornem Sulinowie do głosu doszli rywale Hołka. Co ciekawe, była to trójka jadąca pojazdami typu UTV, odpowiednio: Maciej Stolarski i Bartosz Dzienis (Can-Am Maverick X3), Tomasz Białkowski i Dariusz Baśkiewicz (Polaris RZR Pro XP) oraz Marcin Graczyk i Artur Kordala (Can-Am Maverick X3).

Warto dodać, że było to drugie z rzędu zwycięstwo w krajowym czempionacie dla kierowcy z Olsztyna. Zdobywca podium w Rajdzie Dakar triumfował wcześniej w Wysoka Grzęda Baja Drawsko Pomorskie, dzięki czemu umocnił się na czele klasyfikacji. Kolejną rundą będzie Rajd Polskie Safari, który odbędzie się na przełomie lipca i sierpnia w Przasnyszu.

Więcej na ten temat w poniedziałkowym wydaniu serwisu informacyjnego Echa Dnia oraz kolejnym wydaniu programu Motoklub.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: