Przestrzeń przy SP5 została zagospodarowana

  • Adrian Wolanin
  • 2021-06-10 14:04:17
Przestrzeń przy SP5 została zagospodarowana
  • Foto: TV Gawex

Nie wszyscy jeszcze wiedzą, że przy szczecineckiej Szkole Podstawowej nr 5 od pewnego czasu funkcjonuje stowarzyszenie Sobieski na 5-tkę, które prężnie oddziałuje na rzeczywistość otaczającą tą część naszego miasta. Wczoraj byliśmy świadkami członkowie stowarzyszenia pracowali nad zagospodarowaniem terenu zielonego przy popularnej piątce, tak by stał się on atrakcyjnym miejscem edukacyjnym oraz odpoczynku. Wszyscy więc wzięli się do roboty. I choć to na dzieci czekała wspaniała zabawa, rodzice dzierżący w dłoniach szpadle również świetnie się bawili.

Na wcześniej wytyczonym terenie zielonym przy szkole m.in. postawiono domek dla owadów oraz wykonano stoły i siedziska z palet. Przede wszystkim jednak posadzono mnóstwo roślin, które staną się siedliskiem dla wielu żywych organizmów. Szczególną troską otoczono pszczoły, specjalnie dla których stworzony został również ul.

Wszyscy przybyli wczorajszego popołudnia na teren szkoły świetnie się bawili. Dzieci mogły wziąć udział w rozlicznych zabawach z animatorem, rodzice zaś po raz pierwszy od dawna mogli zaznać integracji z większą ilością osób.

Wczorajsza akcja była oczywiście tylko wstępem do realizacji kolejnych projektów. Jeden z nich zapowiada się szczególnie ciekawie – członkowie stowarzyszenia marzą o klasie na świeżym powietrzu.

Widząc wczorajszy zapał zarówno uczniów jak i rodziców jesteśmy wręcz przekonani, że zarówno ten jak i inne plany uda się w przyszłości zrealizować. Warto na koniec również dodać, że wczorajsze zadanie realizowane było w ramach Programu Społecznik zaplanowanego na lata 2019-2021 pod patronatem Koszalińskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. na mocy umowy podpisanej z Urzędem Marszałkowskim Województwa Zachodniopomorskiego.

Więcej na ten temat w dzisiejszym wydaniu serwisu informacyjnego Echa Dnia.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: