Zabytkowe Citroëny nad morzem

  • Adrian Wolanin
  • 2021-06-08 15:13:08
Zabytkowe Citroëny nad morzem
  • Foto: TV Gawex

W ubiegły weekend klub Amicale Citroën Pologne zorganizował ogólnopolskie spotkanie miłośników tejże marki, z francuska nazwane Rendez-vous Klasycznych Pojazdów Marki Citroën. Zaproszeni goście spotkali się najpierw w Mielnie, skąd swoimi czterokołowymi skarbami wyruszyli w kierunku Koszalina, gdzie początkowo byli do dyspozycji mieszkańców przy świeżo wyremontowanym amfiteatrze, a następnie zaprezentowali swe jeżdżące dzieła sztuki pod siedzibą lokalnego dilera tej zasłużonej francuskiej marki.

Wśród ponad 50 przybyłych aut przeważały oczywiście najbardziej charakterystyczne modele 2CV. Auto to było produkowane nieprzerwanie przez 41 lat poczynając od roku 1949, zaś liczba wyprodukowanych egzemplarzy niemalże dobiła do 4 mln sztuk. Wśród wielu przybyłych Kaczek na uwagę z pewnością zasługiwały dwa egzemplarze. Pierwszy to wersja ze szklanymi drzwiami. Już na samą myśl podróży takim autem robi nam się gorąco! Drugim wyjątkowym Kaczątkiem było auto przerobione na pikapa. Mimo, że Cytrynka stała się tylko półciężarówką to zastosowanego w niej wydechu nie powstydziłoby się większość pełnoprawnych ciężarówek.

Ponadto, na zlocie obecne były inne ikoniczne pojazdy tej marki, poczynając od bogini, czyli modelu DS, przez popularne modele GS, aż po futurystycznego w momencie premiery CX-a. Najstarsze przybyłe auta mogły pochwalić się blisko setką na karku, najmłodszymi Citroënami były zaś modele C6, które mimo że nie są produkowane od dopiero 9 lat już są szanowanymi youngtimerami.

Więcej na ten temat w dzisiejszym wydaniu serwisu informacyjnego Echa Dnia. Na szerszą relację z wydarzenia zapraszamy zaś w najbliższy czwartek do premierowego wydania programu Motoklub.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: